EfficientPIM EfficientPIM 5.60 build 556

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EfficientPIM to bezpłatna aplikacja, pełniąca funkcję kompleksowego organizera osobistego. Pozwala ona sprawnie organizować czas, gromadzić informacje o wydarzeniach, tworzyć listy TODO czy biblioteki kontaktów, ale nie tylko.

Program jest łatwy w obsłudze, oferuje przyjazny interfejs i kierowany jest zarówno do początkujących, jak również zaawansowanych użytkowników komputera, którzy chcieliby np. podnieść swoją produktywność i wydajność pracy. Z jego pomocą możliwe jest wygodne tworzenie planów dnia, list z zadaniami do wykonania, bibliotek z kontaktami do znajomych czy klientów, a także redagowanie dziennika elektronicznego oraz różnego rodzaju notatek. Te ostatnie łatwo umieścić można na pulpicie, na wzór standardowych karteczek przyklejanych przez wielu z nas m.in. na lodówce.

Niemal każdy z dodawanych do aplikacji wpisów oznaczony może być przez wiele szczegółowych atrybutów, określających nie tyle treść samego zadania czy miejsce jego realizacji, ale również priorytet, kategorię, dodatkowe notatki i załączniki oraz alarmy, przypominające nam o zbliżającym się terminie wykonania. EfficientPIM pozwala również bezpiecznie gromadzić adresy URL ulubionych stron internetowych, a nawet hasła do nich.

Dostęp do programu zabezpieczyć możemy hasłem. Możliwe jest również tworzenie kopii zapasowych zgromadzonych w programie danych, którą z powodzeniem przywrócimy np. po reinstalacji systemu. Wśród użytecznych funkcji EfficientPIM wymienić należy także opcje wydruku kalendarza z wszystkimi zgromadzonymi przez nas zadaniami, wydarzeniami itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, przejrzystość, stabilność działania, wersja portable, możliwość dostosowania wyglądu
Brak obsługi poczty e-mail, brak tygodniowego i rocznego podglądu kalendarza (opcje dostępne tylko w płatnej wersji Pro)
ocena użytkownika
16.12.2014 10:00 • Recenzja do wersji 3.80 build 375

Mam za sobą testy wielu organizerów osobistych. EfficientPIM w mojej hierarchii tego typu programów zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Jest to program bardzo przejrzysty i intuicyjny; nawet początkujący użytkownik nie będzie w stanie się w nim zgubić.
EfficientPIM, jako kompleksowy program do zarządzania informacją osobistą, oferuje wiele modułów - od kalendarza, przez tworzenie notatek i prowadzenie dziennika, po przechowalnię ulubionych adresów internetowych i kodów rejestracyjnych programów. Jeżeli użytkownik nie jest zainteresowany używaniem któregokolwiek z tych modułów, może usunąć go z głównego menu. Szeroki wachlarz opcji umożliwia dostosowanie każdego modułu pod względem dostępnych funkcjonalności oraz określenie który z nich ma się wyświetlać jako ekran startowy. Dla początkujących miłym dodatkiem jest tzw. "porada dnia", wyświetlająca przy starcie programu jedną z porad odnośnie używania programu.
Organizer osobisty powinien być dostępny zawsze i wszędzie. EfficientPIM posiada wersję portable, co umożliwia umieszczenie go na pamięci USB i używanie na dowolnym komputerze. Dostęp do programu przed niepowołanymi osobami można zabezpieczyć hasłem.
Najistotniejszym modułem każdego organizera jest na pewno kalendarz. W programie EfficientPIM element ten został zaprojektowany bardzo przemyślanie i zgodnie z wymaganiami praktycznie wszystkich użytkowników. Opcje kalendarza pozwalają na wyświetlanie go w widoku dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym. Minusem wersji bezpłatnej jest dostęp do widoków tylko dziennego i miesięcznego, co może być utrudnieniem w planowaniu na przykład urlopu, ale w żadnym razie nie utrudnia nawigowania po umieszczonych w kalendarzu wydarzeniach. Zwłaszcza, że każde wpisane tu wydarzenie można oznaczyć odpowiednią kategorią, wyróżnioną dodatkowo unikalnym kolorem. Takie wyróżnienie, nawet przy dużej ilości zdarzeń, pozwala na łatwe rozeznanie się w kalendarzu.
Dużą zaletą EfficientPIM'a jest moduł Kontakty. Jego odpowiednie dostosowanie umożliwia zbudowanie naprawdę potężnej i szczegółowej bazy kontaktów, integrującej się z programem pocztowym i przeglądarką internetową (obsługa linków "mailto", otwieranie stron www przypisanych do kontaktów).
Program oczywiście nie jest bez wad. Prócz tego, że niektóre funkcje i opcje wyświetlania działają tylko w wersji Pro, EfficientPIM nie posiada wbudowanego klienta poczty e-mail (funkcja ta ma być ponoć dodana w przyszłości). A szkoda. Gdyby nie ten drobny niuans, EffcientPIM byłby całym biurem, o wielkości kilkudziesięciu MB, które można by nosić w kieszeni na nośniku USB.