r   e   k   l   a   m   a
reklama

EfficientPIM 5.50 Build 542

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EfficientPIM to bezpłatna aplikacja, pełniąca funkcję kompleksowego organizera osobistego. Pozwala ona sprawnie organizować czas, gromadzić informacje o wydarzeniach, tworzyć listy TODO czy biblioteki kontaktów, ale nie tylko.

Program jest łatwy w obsłudze, oferuje przyjazny interfejs i kierowany jest zarówno do początkujących, jak również zaawansowanych użytkowników komputera, którzy chcieliby np. podnieść swoją produktywność i wydajność pracy. Z jego pomocą możliwe jest wygodne tworzenie planów dnia, list z zadaniami do wykonania, bibliotek z kontaktami do znajomych czy klientów, a także redagowanie dziennika elektronicznego oraz różnego rodzaju notatek. Te ostatnie łatwo umieścić można na pulpicie, na wzór standardowych karteczek przyklejanych przez wielu z nas m.in. na lodówce.

Niemal każdy z dodawanych do aplikacji wpisów oznaczony może być przez wiele szczegółowych atrybutów, określających nie tyle treść samego zadania czy miejsce jego realizacji, ale również priorytet, kategorię, dodatkowe notatki i załączniki oraz alarmy, przypominające nam o zbliżającym się terminie wykonania. EfficientPIM pozwala również bezpiecznie gromadzić adresy URL ulubionych stron internetowych, a nawet hasła do nich.

Dostęp do programu zabezpieczyć możemy hasłem. Możliwe jest również tworzenie kopii zapasowych zgromadzonych w programie danych, którą z powodzeniem przywrócimy np. po reinstalacji systemu. Wśród użytecznych funkcji EfficientPIM wymienić należy także opcje wydruku kalendarza z wszystkimi zgromadzonymi przez nas zadaniami, wydarzeniami itp.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, przejrzystość, stabilność działania, wersja portable, możliwość dostosowania wyglądu
Brak obsługi poczty e-mail, brak tygodniowego i rocznego podglądu kalendarza (opcje dostępne tylko w płatnej wersji Pro)
ocena użytkownika

Mam za sobą testy wielu organizerów osobistych. EfficientPIM w mojej hierarchii tego typu programów zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Jest to program bardzo przejrzysty i intuicyjny; nawet początkujący użytkownik nie będzie w stanie się w nim zgubić.
EfficientPIM, jako kompleksowy program do zarządzania informacją osobistą, oferuje wiele modułów - od kalendarza, przez tworzenie notatek i prowadzenie dziennika, po przechowalnię ulubionych adresów internetowych i kodów rejestracyjnych programów. Jeżeli użytkownik nie jest zainteresowany używaniem któregokolwiek z tych modułów, może usunąć go z głównego menu. Szeroki wachlarz opcji umożliwia dostosowanie każdego modułu pod względem dostępnych funkcjonalności oraz określenie który z nich ma się wyświetlać jako ekran startowy. Dla początkujących miłym dodatkiem jest tzw. "porada dnia", wyświetlająca przy starcie programu jedną z porad odnośnie używania programu.
Organizer osobisty powinien być dostępny zawsze i wszędzie. EfficientPIM posiada wersję portable, co umożliwia umieszczenie go na pamięci USB i używanie na dowolnym komputerze. Dostęp do programu przed niepowołanymi osobami można zabezpieczyć hasłem.
Najistotniejszym modułem każdego organizera jest na pewno kalendarz. W programie EfficientPIM element ten został zaprojektowany bardzo przemyślanie i zgodnie z wymaganiami praktycznie wszystkich użytkowników. Opcje kalendarza pozwalają na wyświetlanie go w widoku dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym. Minusem wersji bezpłatnej jest dostęp do widoków tylko dziennego i miesięcznego, co może być utrudnieniem w planowaniu na przykład urlopu, ale w żadnym razie nie utrudnia nawigowania po umieszczonych w kalendarzu wydarzeniach. Zwłaszcza, że każde wpisane tu wydarzenie można oznaczyć odpowiednią kategorią, wyróżnioną dodatkowo unikalnym kolorem. Takie wyróżnienie, nawet przy dużej ilości zdarzeń, pozwala na łatwe rozeznanie się w kalendarzu.
Dużą zaletą EfficientPIM'a jest moduł Kontakty. Jego odpowiednie dostosowanie umożliwia zbudowanie naprawdę potężnej i szczegółowej bazy kontaktów, integrującej się z programem pocztowym i przeglądarką internetową (obsługa linków "mailto", otwieranie stron www przypisanych do kontaktów).
Program oczywiście nie jest bez wad. Prócz tego, że niektóre funkcje i opcje wyświetlania działają tylko w wersji Pro, EfficientPIM nie posiada wbudowanego klienta poczty e-mail (funkcja ta ma być ponoć dodana w przyszłości). A szkoda. Gdyby nie ten drobny niuans, EffcientPIM byłby całym biurem, o wielkości kilkudziesięciu MB, które można by nosić w kieszeni na nośniku USB.

16.12.2014 10:00 | Recenzja do wersji 3.80 build 375

Komentarze

0 nowych
jedzbudyniem   5 #5 07.06.2017 14:54

Program niezwykle łatwy w obsłudze i bardzo przejrzysty. Polecam.

miecz5   3 #4 30.08.2016 21:10

O gustach się nie dyskutuje. Można więc lubić EfficientPIM najbardziej ze wszystkich. OK.
Ale między pisaniem o swoim guście a oszukiwaniem jest pewna, nie tak całkiem drobna różnica. Jeżeli recenzent pisze "Mam za sobą testy wielu organizerów osobistych..." to trudno uwierzyć, żeby nie znał programu o zupełnie podobnej nazwie, mianowicie EPIM Astonsoftu, który jest wiele bardziej funkcjonalny, a w swojej wersji darmowej udostępnia to wszystko (i jeszcze więcej), co zostało przytoczone jako brakujące w EfficientPIM (vide http://www.essentialpim.com/pc-version/pro-vs-free ).
Dużo lepiej, bezpieczniej i w ogóle sympatyczniej byłoby stwierdzić, że EfficientPIM - "ten program lubię, bo mi się podoba" zamiast szermować nierzetelnymi argumentami.
Mnie najbardziej podoba się właśnie EPIM, a jak czytam w opisie, to EPIM oferuje w wersji free, to wszystko (i wiele więcej), czego nie oferuje w wersji darmowej a także płatnej EfficientPIM.
Nie wiem czy są jeszcze inne podobne multiorganizery, bo od kilku lat posługuję się EPIM, sugeruję jednak potrzebującym tego typu programu, aby w odróżnieniu od autora recenzji powyżej, przetestować samemu kilka najpopularniejszych.

Ostatni Mohikanin   29 #3 21.12.2014 21:53

Różnice pomiędzy wersją Free a Pro: http://www.efficientpim.com/freeedition.htm

Ostatni Mohikanin   29 #2 26.01.2014 19:25

Jeśli dobrze pamiętam mail od twórców tego programu, obsługa kont pocztowych dodana zostanie w wersji dopiero 5.0.

Autor edytował komentarz.
Ostatni Mohikanin   29 #1 21.06.2013 21:34

Jeden z lepszych organizerów na rynku. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko obsługi poczty e-mail.
Recenzja tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/EfficientPIM--recenzja,27077.html
Jak zdobyć pełną wersję za darmo? Sprawdź: http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/EfficientPIM-pelna-wersja-za-darmo,...

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial