r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

EfficientPIM 5.22 Build 526

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

EfficientPIM to bezpłatna aplikacja, pełniąca funkcję kompleksowego organizera osobistego. Pozwala ona sprawnie organizować czas, gromadzić informacje o wydarzeniach, tworzyć listy TODO czy biblioteki kontaktów, ale nie tylko.

Galeria programu

Program jest łatwy w obsłudze, oferuje przyjazny interfejs i kierowany jest zarówno do początkujących, jak również zaawansowanych użytkowników komputera, którzy chcieliby np. podnieść swoją produktywność i wydajność pracy. Z jego pomocą możliwe jest wygodne tworzenie planów dnia, list z zadaniami do wykonania, bibliotek z kontaktami do znajomych czy klientów, a także redagowanie dziennika elektronicznego oraz różnego rodzaju notatek. Te ostatnie łatwo umieścić można na pulpicie, na wzór standardowych karteczek przyklejanych przez wielu z nas m.in. na lodówce.

Niemal każdy z dodawanych do aplikacji wpisów oznaczony może być przez wiele szczegółowych atrybutów, określających nie tyle treść samego zadania czy miejsce jego realizacji, ale również priorytet, kategorię, dodatkowe notatki i załączniki oraz alarmy, przypominające nam o zbliżającym się terminie wykonania. EfficientPIM pozwala również bezpiecznie gromadzić adresy URL ulubionych stron internetowych, a nawet hasła do nich.

Dostęp do programu zabezpieczyć możemy hasłem. Możliwe jest również tworzenie kopii zapasowych zgromadzonych w programie danych, którą z powodzeniem przywrócimy np. po reinstalacji systemu. Wśród użytecznych funkcji EfficientPIM wymienić należy także opcje wydruku kalendarza z wszystkimi zgromadzonymi przez nas zadaniami, wydarzeniami itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, przejrzystość, stabilność działania, wersja portable, możliwość dostosowania wyglądu
Brak obsługi poczty e-mail, brak tygodniowego i rocznego podglądu kalendarza (opcje dostępne tylko w płatnej wersji Pro)
ocena użytkownika

Mam za sobą testy wielu organizerów osobistych. EfficientPIM w mojej hierarchii tego typu programów zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Jest to program bardzo przejrzysty i intuicyjny; nawet początkujący użytkownik nie będzie w stanie się w nim zgubić.
EfficientPIM, jako kompleksowy program do zarządzania informacją osobistą, oferuje wiele modułów - od kalendarza, przez tworzenie notatek i prowadzenie dziennika, po przechowalnię ulubionych adresów internetowych i kodów rejestracyjnych programów. Jeżeli użytkownik nie jest zainteresowany używaniem któregokolwiek z tych modułów, może usunąć go z głównego menu. Szeroki wachlarz opcji umożliwia dostosowanie każdego modułu pod względem dostępnych funkcjonalności oraz określenie który z nich ma się wyświetlać jako ekran startowy. Dla początkujących miłym dodatkiem jest tzw. "porada dnia", wyświetlająca przy starcie programu jedną z porad odnośnie używania programu.
Organizer osobisty powinien być dostępny zawsze i wszędzie. EfficientPIM posiada wersję portable, co umożliwia umieszczenie go na pamięci USB i używanie na dowolnym komputerze. Dostęp do programu przed niepowołanymi osobami można zabezpieczyć hasłem.
Najistotniejszym modułem każdego organizera jest na pewno kalendarz. W programie EfficientPIM element ten został zaprojektowany bardzo przemyślanie i zgodnie z wymaganiami praktycznie wszystkich użytkowników. Opcje kalendarza pozwalają na wyświetlanie go w widoku dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym. Minusem wersji bezpłatnej jest dostęp do widoków tylko dziennego i miesięcznego, co może być utrudnieniem w planowaniu na przykład urlopu, ale w żadnym razie nie utrudnia nawigowania po umieszczonych w kalendarzu wydarzeniach. Zwłaszcza, że każde wpisane tu wydarzenie można oznaczyć odpowiednią kategorią, wyróżnioną dodatkowo unikalnym kolorem. Takie wyróżnienie, nawet przy dużej ilości zdarzeń, pozwala na łatwe rozeznanie się w kalendarzu.
Dużą zaletą EfficientPIM'a jest moduł Kontakty. Jego odpowiednie dostosowanie umożliwia zbudowanie naprawdę potężnej i szczegółowej bazy kontaktów, integrującej się z programem pocztowym i przeglądarką internetową (obsługa linków "mailto", otwieranie stron www przypisanych do kontaktów).
Program oczywiście nie jest bez wad. Prócz tego, że niektóre funkcje i opcje wyświetlania działają tylko w wersji Pro, EfficientPIM nie posiada wbudowanego klienta poczty e-mail (funkcja ta ma być ponoć dodana w przyszłości). A szkoda. Gdyby nie ten drobny niuans, EffcientPIM byłby całym biurem, o wielkości kilkudziesięciu MB, które można by nosić w kieszeni na nośniku USB.

16.12.2014 10:00 | Recenzja do wersji 3.80 build 375

Komentarze

0 nowych
miecz5   1 #4 30.08.2016 21:10

O gustach się nie dyskutuje. Można więc lubić EfficientPIM najbardziej ze wszystkich. OK.
Ale między pisaniem o swoim guście a oszukiwaniem jest pewna, nie tak całkiem drobna różnica. Jeżeli recenzent pisze "Mam za sobą testy wielu organizerów osobistych..." to trudno uwierzyć, żeby nie znał programu o zupełnie podobnej nazwie, mianowicie EPIM Astonsoftu, który jest wiele bardziej funkcjonalny, a w swojej wersji darmowej udostępnia to wszystko (i jeszcze więcej), co zostało przytoczone jako brakujące w EfficientPIM (vide http://www.essentialpim.com/pc-version/pro-vs-free ).
Dużo lepiej, bezpieczniej i w ogóle sympatyczniej byłoby stwierdzić, że EfficientPIM - "ten program lubię, bo mi się podoba" zamiast szermować nierzetelnymi argumentami.
Mnie najbardziej podoba się właśnie EPIM, a jak czytam w opisie, to EPIM oferuje w wersji free, to wszystko (i wiele więcej), czego nie oferuje w wersji darmowej a także płatnej EfficientPIM.
Nie wiem czy są jeszcze inne podobne multiorganizery, bo od kilku lat posługuję się EPIM, sugeruję jednak potrzebującym tego typu programu, aby w odróżnieniu od autora recenzji powyżej, przetestować samemu kilka najpopularniejszych.

Ostatni Mohikanin   26 #3 21.12.2014 21:53

Różnice pomiędzy wersją Free a Pro: http://www.efficientpim.com/freeedition.htm

Ostatni Mohikanin   26 #2 26.01.2014 19:25

Jeśli dobrze pamiętam mail od twórców tego programu, obsługa kont pocztowych dodana zostanie w wersji dopiero 5.0.

Autor edytował komentarz.
Ostatni Mohikanin   26 #1 21.06.2013 21:34

Jeden z lepszych organizerów na rynku. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko obsługi poczty e-mail.
Recenzja tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/EfficientPIM--recenzja,27077.html
Jak zdobyć pełną wersję za darmo? Sprawdź: http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/EfficientPIM-pelna-wersja-za-darmo,...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.