Electro Man (Electro Body)

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Polska platformówka Electro Body stała się swojego czasu tak popularna, że Epic Games, późniejszy producenci m.in. serii Unreal, wydali ją na całym świecie jako grę Electro Man. Jeden z niezapomnianych hitów ery systemu DOS, dzięki staraniom jego współtwórcy w końcu został skompilowany na nowo i udostępniony bezpłatnie. Każdy może sprawdzić, dlaczego na punkcie polskiego Robocopa wariowała młodzież.

Do zabawy nie jest już potrzebna instrukcja, z którą należało się konsultować z uwagi na zabezpieczenia antypirackie. Główny bohater kolorowego futurystycznego dzieła to cyborg pałający żądza zemsty na obcych, bo ci wymordowali mu bliskich. Przebija się on przez kolejne poziomy bazy kosmicznej, aby wypełnić swoją misję, uzbrojony w potężny karabin. Jego moc rozbudowywana jest wraz z odnajdywaniem kolejnych bateryjek, co ułatwia potyczki z nieprzyjaciółmi. Tych przyjdzie pokonać bardzo wielu.

Na każdym z wieloekranowych etapów należy odnaleźć trzy specjalne chipy, aby możliwe było przejście dalej. Do sterowania na pewno trzeba się przyzwyczaić, ponieważ ciężki heros nie może być kontrolowany przy locie w dół czy po skoku. Warto zwrócić uwagę, że niektóre elementy otoczenia da się zniszczyć, co niejednokrotnie ujawni strzałki podpowiadające kierunek przechodzenia poziomów. Warto wypatrywać też stanowisk teleportacyjnych. Gra potem staje się dużo trudniejsza, ale programiści pomyśleli o systemie punktów kontrolnych, by nie zaczynać od początku po śmierci.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!