r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Elektryczne taksówki myTaxi pojawiły się w Warszawie, jest tanio i ekologicznie

Strona główna AktualnościBIZNES

Twórcy aplikacji myTaxi, służącej do zamawiania taksówek, wprowadzają do Polski flotę elektrycznych taksówek. Można z nich już korzystać, aktualnie tylko w Warszawie. Obecnie po mieście porusza się sześć elektrycznych Nissanów Leaf, ale w 2017 roku liczba ta ma wzrosnąć do 30 aut.

W celu zamówienia elektrycznej taksówki, w aplikacji należy wybrać opcję Eco-Taxi. Możliwe, że wówczas będziemy mogli skorzystać z Nissana Leaf. Zastosowanie ekologicznych i oszczędnych silników zaowocowało niską ceną, która wynosi 1,80 zł za kilometr. Nowe taksówki to nie tylko nowoczesny silnik, ale także bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Ponadto od 2017 roku, pasażer będzie mógł skorzystać z tabletu, nie zabraknie w nim Spotify, a także funkcji sprawdzenia obecnego stanu powietrza w wybranych miejscach Warszawy.

Według dyrektora myTaxi w Polsce, dalsze wprowadzanie elektrycznych taksówek jest uzależnione od liczby stacji ładujących. Nadal jest ich za mało, problem dotyczy zarówno stolicy, jak i innych dużych miast w Polsce. Krzysztof Urban dodaje, że w Warszawie mamy zaledwie kilkanaście punktów ładowania. Zasięg pojazdów na jednym ładowaniu ma wynosić do 150 kilometrów, a na jednej zmianie taksówkarz jest w stanie zrobić 200 km. W związku z tym, podczas dnia potrzebuje przynajmniej raz naładować akumulatory auta.

r   e   k   l   a   m   a

Celem myTaxi jest nie tylko zapewnienie taniego i ekologicznego transportu, ale także popularyzacja ekologicznego transportu wśród mieszkańców polskich miast. Końcówka tego roku będzie testem dla elektrycznych taksówek, pod koniec firma planuje podsumować pierwsze wyniki wprowadzenia nowych aut.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.