r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Enterprise Architect 12.1.1228.8

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Enterprise Architect jest potężnym środowiskiem do analizy i projektowania oprogramowania przy użyciu języka UML. Wspiera ono programistę na niemal każdym etapie wytwarzania oprogramowania - począwszy od projektowania, tworzenia dokumentacji, aż do wdrażania.

Galeria programu

Narzędzie swoje zastosowania znajduje w pracy programistów (jak również całych ich grup), którzy zajmują się wytwarzaniem złożonego i rozbudowanego oprogramowania. Usprawnia ono tworzenie różnego rodzaju diagramów, prezentujących wiele aspektów projektowanego oprogramowania, generowanie dokumentacji oraz szkieletu kodu na bazie modelowanych w UML diagramów. Enterprise Architect skupia w sobie zestaw przydatnych narzędzi, pozwalających na pracę zespołową programistów, raportowanie, obsługę frameworków, repozytoriów, a także modelowanie baz danych itp.

Wśród wspieranych standardów modelowania znajdziemy m.in. UML 2.4, BPMN 2.0, SysML 1.2 oraz BPEL 2.0. Środowisko umożliwia również tworzenie rozbudowanych map myśli. Enterprise Architect oferuje funkcje do zarządzania wymaganiami (niezwykle istotnymi w początkowych fazach pracy nad projektem), generator dokumentacji w formatach RTF, PDF i HTML, transformowania wybranych modeli itp. Dodatkowo funkcjonalność rozszerzona może zostać przez programistę za pośrednictwem profili UML, możliwych do wyedytowania szablonów, a także skryptów, pozwalających na np. automatyzację konkretnych operacji.

Enterprise Architect umożliwia również generowanie kodu źródłowego w językach ActionScript, C, C#, C++, Delphi, Java, PHP, Python, Visual Basic 6 oraz Visual Basic .NET, dbając jednocześnie o synchronizację kodu z modelem i na odwrót. Oprogramowanie wykorzystywane może być w inżynierii wstecznej, czyli generowaniu modeli na podstawie kodu źródłowego.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
marcBaillieu   1 #5 16.09.2016 11:40

if you want Entrprise Architect online look at this link http://www.apponfly.com/en/enterprise-architect?dpt They have a 30 days trial.

Betacam   2 #4 04.08.2016 15:15

Zdecydowanie bezkonkurencyjny. Podczas rocznej pracy nie trafiłem na żadne uciążliwe "cechy" czy błędy. Polecam!

  #3 29.01.2014 17:15

@Kk (niezalogowany): Poleciłbym Poseidon for UML, bo jest moim zdaniem nawet lepszy i przyjemniejszy od VP, ale w wersji darmowej jest praktycznie bezużyteczny - nie można zapisać pracy ani w postaci pliku ani nawet obrazka,
Dlatego też nie polecam, a gdy ktoś szuka darmowej alternatywy to proponuję VP for UML CE. Nie jest bez wad, ale trudno znaleźć coś lepszego za free.

  #2 03.12.2012 23:36

Jakoś nie przypadła mi do gustu wolę VP- bardziej przejrzysty i intuicyjny

  #1 01.12.2012 22:42

Bardzo dobra aplikacja i bardzo popularna. Jest też przyzwoite wsparcie w sieci w postaci blogów Piotra Trętowskiego http://eablogpl.blogspot.com/ oraz Michała Wolskiego http://www.michalwolski.pl/

Za pomocą tej aplikacji projektowane są małe i bardzo duże systemy.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.