r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FBReader

Strona główna Android Rozrywka i hobby Czytniki ebooków

FBReader to rozbudowany czytnik ebooków przeznaczony dla kilku różnych platform w tym mobilnych. Poza sporą listą wspieranych formatów oraz źródeł, jedną z jego głównych zalet jest możliwość synchronizacji biblioteki i postępu czytania za pomocą chmury.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wita nas krótki samouczkiem. Już w tym momencie da się dostrzec, że choć większość interfejsu przetłumaczono na język polski, to w programie znajdziemy też komunikaty w języku angielskim. Wśród wspieranych formatów FBReadera znajdziemy: ePub, azw3, fb2, RTF, doc, html, a także inne dodawana za pomocą wtyczek (jak np. PDF).

Równie obficie prezentuje się baza dostępnych źródeł, z których możemy pobierać książki. Są to między innymi: katalog OPDS, Free Books Hub, ManyBooks Catalog czy też nasze rodzime Wolne Lektury. Dodatkowe źródła możemy dodać sami, oczywiście ebooki mogą pochodzić również z pamięci naszego urządzenia.

Podczas czytania mamy dostęp to takich narzędzi jak translator, udostępnianie zaznaczonych fragmentów, dodawanie zakładek, czy też szybkie kopiowanie do schowka. W ustawieniach zmienimy nie tylko rozmiar i rodzaj czcionki, ale też jej rodzinę, interlinie i sposób wyrównania. Dostępna jest także opcja automatycznego dzielnie wyrazów. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Edytować możemy prawie każdy element aplikacji oraz czytanego tekstu. Dodatkowo możliwości FBReader zwiększymy za pomocą darmowych wtyczek.

Szkoda, że autorzy aplikacji nie zadbali o dopasowani interfejsu do specyfiki Material Design. To chyba jedyna wada programu. Pod każdym innym względem FBReader powinien spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Spora ilość wspieranych formatów, źródeł z książkami, synchronizacja postępów czytania pomiędzy platformami, a także ogromna ilość opcji to jej główne zalety. Co ważne wszystko to otrzymujemy za darmo. W sklepie dostępna jest także płatna wersja premium oferująca kilka dodatkowych opcji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Noworoczne postanowienia: aplikacje, z którymi przeczytasz 52 książki w ciągu roku

30
OPROGRAMOWANIE 06.01.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Stare chińskie przysłowie mówi, że książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni. Te słowa stały się jeszcze prawdziwsze w momencie, gdy popularność zdobyły książki elektroniczne. Dla tych z Was, którzy z okazji rozpoczęcia kolejnego roku postanowili czytać lub czytać jeszcze więcej, przygotowaliśmy przegląd najbardziej przydatnych aplikacji do czytania, przeglądania i poszukiwania nowych książek. Książki na zawołanie Legimi Legimi to polska księgarnia elektroniczna, w której można nie tylko kupić e-booka, ale też czytać w abonamencie, z użyciem aplikacji. Aplikacje Legimi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
macaleks   14 #1 13.09.2015 16:05

To coś nowego.Zamiast na papierze możemy czytać na ekranie monitorów e-booków/czytnik/,smartfonów, tabletów czy laptopów.Wygoda i taniocha.Można tez czytać bezpośrednio z archiwów ZIP-owskich. Dla czytaczy ubaw po pachy;)

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.