Facebook Messenger Desktop: wkrótce nowa wersja na Electronie. Będą 2 ciemne motywy

Strona główna Aktualności
Facebook pracuje nad nową wersją Messengera na pulpit Windowsa, fot. Pexels
Facebook pracuje nad nową wersją Messengera na pulpit Windowsa, fot. Pexels

O autorze

Facebook Messenger prawdopodobnie już niedługo pojawi się na pulpitach Windowsów w odświezonej wersji. Chodzi o komunikator, który wstępnie zaprezentowano jeszcze podczas konferencji F8 2019, który jest wyczekiwaną nowością przez wielu użytkowników.

Jak zwrócono uwagę w serwisie Aggiornamenti Lumia, twórcy są na dobrej drodze do ukończenia odświeżonej wersji komunikatora zapowiedzianej jeszcze w maju. Bazuje ona na Electronie i w dużej mierze będzie równie funkcjonalna, co webowy Messenger. W niektórych kwestiach będzie nawet lepiej – aplikacja zaoferuje 3 motywy kolorystyczne, w tym dwa ciemne, co będzie stanowiło podobne posunięcie do WhatsAppa i nadchodzących zmian w aplikacji mobilnej na iOS-a.

Z udostępnionych informacji wynika, że nowa aplikacja Messengera pozwoli między innymi na usuwanie wiadomości, wysyłanie plików oraz ukrywanie czatów. Ponadto (względem obecnej i nieco przestarzałej edycji Messengera na desktopy), pojawią się tu także nowe emotikony, tryb pełnoekranowy i wspomniana już opcja zmiany kolorystyki.

Na razie nie wiadomo, kiedy instalator nowej wersji zostanie udostępniony użytkownikom. Materiały, które trafiły do sieci sugerują jednak, że program jest już w zasadzie sprawny i w ręce testerów mógby trafić w zasadzie lada moment. Wszystko wskazuje na to, że kiedy nowy Messenger zostanie już udostępniony, będzie go można pobrać zarówno ze stron Facebooka, jak i ze sklepi Microsoft Store w Windows 10.

© dobreprogramy
s