Facebook i MySpace nawiązują współpracę

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Pisaliśmy niedawno o gruntownej przebudowie MySpace. Kolejnym krokiem w metamorfozie portalu jest nawiązanie współpracy z Facebookiem.

Użytkownicy MySpace mogą połączyć swoje konto z kontem na Facebooku. Poza logowaniem na obu portalach z użyciem konta na Facebooku, do MySpace dodano nowe opcje dzielenia się zawartością oraz personalizacji. Po połączeniu kont MySpace pobiera listę „lubianych” oraz zainteresowań, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej śledzić obiekty swoich zainteresowań, na przykład ulubionych wykonawców. MySpace planuje dodać własny przycisk „Lubię to!” na swoich stronach i wysyłać podobne informacje do Facebooka. Dzięki temu na obu portalach będzie można dzielić się ulubionymi klipami, muzyką itp.

Taka integracja dwóch portali jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, Facebook potwierdza swoją pozycję jako światowego lidera wśród portali społecznościowych i lepiej się do niego przyłączyć niż z nim konkurować. Po drugie MySpace nieomal oficjalnie przyznaje się do porażki na tym gruncie. W ciągu ostatniego roku liczba użytkowników MySpace spadła o połowę, podczas kiedy Facebook wciąż zyskuje. Nowa strategia MySpace zakłada przekształcenie w portal typowo rozrywkowy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi