Facebook, Messenger i ciemny motyw. Nadchodzą wyczekiwane zmiany

Facebook wciąż nie oferuje ciemnego motywu, fot. Getty Images
Facebook wciąż nie oferuje ciemnego motywu, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

02.12.2019 12:28

Ciemny motyw Facebooka to stale powracający temat i nadzieje użytkowników, które wciąż nie zostały zaspokojone. Ciemne kolory można już od jakiegoś czasu włączyć w Messengerze, jednak sam Facebook nadal jest tylko "jasny". Niedługo jednak może się to zmienić.

Niektórzy użytkownicy Facebooka zwracają bowiem uwagę, że "dark mode", czyli ciemny motyw, jest już dla nich dostępny. To wyczekiwana nowość, dzięki której przeglądanie aplikacji wieczorami jest przyjemniejsze, a właściciele smartfonów z ekranami OLED mogą liczyć na niższe zapotrzebowanie na energię.

Niestety, w praktyce nie wiadomo jednak, kiedy ciemny motyw trafi do wszystkich użytkowników. Kilka wpisów na Twitterze nie przesądza sprawy, bowiem Facebook może prowadzić testy, analizując zainteresowanie ciemnym motywem w wybranych grupach użytkowników.

Ciemny motyw Messengera

Warto jednak pamiętać, że ciemny motyw jest już od jakiegoś czasu dostępny w Messengerze. By go włączyć, należy zajrzeć do ustawień dostępnych po kliknięciu własnego awatara w widoku listy konwersacji. Wcześniej włączenie ciemnego motywu wymagało wysłania do kogoś emoji księżyca.

Ciekawostką są także trwające prace nad nową wersją Messengera dla systemu Windows 10. Aplikacja ma być dostępna w Microsoft Store, bazować na Electronie i oferować aż dwa ciemne motywy interfejsu.

Messenger jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)