Facebook i Instagram pokażą więcej niechcianych postów

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka
Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka
Źródło zdjęć: © Getty Images | Pool

28.07.2022 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media społecznościowe będą coraz mniej społecznościowe? Już niebawem czekają nas duże zmiany w kwestii postów wyświetlanych na Facebooku i Instagramie. Będziemy widzieć znacznie więcej treści z kont, których nie obserwujemy.

Facebook i Instagram będą pokazywać nam coraz więcej wpisów z kont, których nie obserwujemy. Informują o tym dziennikarze The Verge, powołując się na słowa szefa Meta, Marka Zuckerberga. Założyciel Facebooka powiedział, że do końca 2023 roku treści rekomendowane mają pojawiać się dwa razy częściej, niż ma to miejsce obecnie.

Biorąc pod uwagę, że w tej chwili rekomendacje to około 15 procent treści dostępnych na Facebooku (dla Instagrama jest to nawet więcej), można się spodziewać, że około 1/3 wpisów, z którymi będziemy mieć do czynienia, nie będzie dotyczyć kont, które chcieliśmy obserwować.

Facebook i Instagram będą działać jak TikTok?

Zmiana w wyświetlanych postach ma pchnąć serwisy należące do Meta w kierunku TikToka. Algorytmy działające w tym serwisie prezentują użytkownikom treści niezależnie od tego, z jakiego konta pochodzą. Sztuczna inteligencja mogła mieć więc spory udział w tworzeniu pozycji TikToka na świecie.

Mimo to serwisy Mety nie będą klonem TikToka. Popularny chiński serwis bazuje na bardzo krótkich formach wideo, które można konsumować dosłownie w każdej wolnej chwili - trwają kilka-kilkanaście sekund.

Mark Zuckerberg stwierdził, że Facebook i Instagram nie będą bazować na tego typu treściach. Jego zdaniem ludzie nie chcą być ograniczani do jednego formatu.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)