reklama

Facebook przejmuje serwis FriendFeed

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj na oficjalnej stronie serwisu Facebook pojawiła się informacja o przejęciu popularnej witryny umożliwiającej agregowanie informacji z różnych źródeł o nazwie FriendFeed. Obydwie zainteresowane strony potwierdziły zawarcie transakcji. Warunki finansowe porozumienia nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Od pewnego czasu użytkownicy serwisu Facebook mogli zauważyć kilka nowych funkcji jakie pojawiły się na stronie. Część z nich (na przykład opcja uaktualniająca najnowsze wiadomości w czasie rzeczywistym) została niejako "zapożyczona" z innej popularnej witryny - FriendFeed. Teraz ilość podobieństw może się jeszcze zwiększyć. Wszystko za sprawą przejęcia jakie zostało już potwierdzone przez obydwie firmy. Facebook oraz FriendFeed mają wspólną wizję tego jak sprawić, by użytkownicy mogli się dzielić interesującymi informacjami ze swoimi znajomymi. Nie możemy się doczekać, by zaprezentować nasze rozwiązania 250 milionowej rzeszy osób korzystających z serwisu Facebook - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu Bret Taylor, jeden z założycieli FriendFeed.

Swoje zadowolenie z wynegocjowanego porozumienia wyraził również Mark Zuckerberg, który chwalił profesjonalizm osób tworzących przejęty przez niego serwis. Wydaje się bowiem, że oprócz wartościowej strony, jaką niewątpliwie jest FriendFeed, Facebook pozyska również kilku niezwykle doświadczonych pracowników. Wśród nich warto wymienić chociażby Paula Buchheita (współtwórcę usługi Gmail), wspomnianego wcześniej Breta Taylora (odpowiedzialnego za wdrożenie Google Maps) oraz Jima Norrisa czy Sanjeeva Singha.

Jak czytamy na oficjalnym blogu FriendFeed, wygląd oraz działanie tego serwisu się nie zmieni (przynajmniej na razie). O wszystkich możliwych zmianach użytkownicy mają być poinformowani odpowiednio wcześniej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić