reklama

FakeFlashTest 1.1.1

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FakeFlashTest to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie, służące do sprawdzania rzeczywistej pojemności kart pamięci i nośników typu pendrive. Umożliwia ono weryfikację nośnika poprzez zapis bloków danych o rozmiarze odpowiadającym deklarowanej pojemności magazynu danych.

Program stworzony został w celu identyfikacji fałszywych nośników danych, które często zakupić można na różnych aukcjach internetowych. Sprzedawcy, jak również producenci oszukują nieświadomych użytkowników różnorakich kart pamięci czy pendrive'ów deklarując, że nośnik posiada pojemność np. 16GB, a w rzeczywistości zapiszemy na nim dane o rozmiarze maksymalnie 2GB. Sytuacja taka jest efektem odpowiedniego mapowania pamięci, dzięki czemu system operacyjny rozpoznaje taki nośnik jako nośnik o dużej pojemności.

Decydując się na weryfikację pojemności naszych przenośnych magazynów danych bardzo ważne jest, aby skopiować z niego uprzednio wszystkie zapisane pliki. FakeFlashTest podczas swojego działania nadpisze na nośniku wszystkie dane i nie będą one możliwe do odzyskania.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 27.02.2017 18:35

kaspersky tez blokuje

hexenhammer   6 #5 29.12.2015 12:43

do wszystkich krzyczących o chłamie czy wirusach, to jest menadżer pobierania ze strony dobreprogramy.pl, on jak się nie odznaczy to instaluje masę syfu, CHYBA że pobieracie bez manadżera jako zalogowani
a sam programik
klasyczne testery były pisane pod karty SD z czasów, gdy 8GB było rzadkością, na współczesne karty 16,32,64 i więcej GB są o wiele za wolne, ten program ma nieporównywalnie szybszy sposób działania, zamiast bajt po bajcie sprawdzać, robi to efektywniej, klasyczny H2TESTW sprawdzał moją kartę noname micro SD 32GB z Tajwanu niemal 24h, ten program w niecały kwadrans wykrył, że to nie 32GB, tylko zduplikowane 8GB micro SD

  #4 07.08.2015 21:20

Ludzie nie ma co krzyczeć ,że program wirusy zawiera , wystarczy zrezygnować z asystenta pobierania i ściągać bezpośrednio.Antywirus wykrywa różnie śmieciowe programiki wpychane nam razem z asystentem pobierania.
To "coś" powinni nazwać asystent zamulania albo asystent zaśmiecania bo na 100% nie ułatwia on pobierania.

  #3 27.06.2015 08:58

@Anonim (niezalogowany):
Bo to z AVG jest coś nie tak. I to od samego początku. Zmień antywirusa.

Autor edytował komentarz.
darcco   1 #2 25.06.2015 16:50

Norton też blokuje, to jakiś chłam.................

  #1 15.12.2014 15:08

Coś jest nie tak z tym programem - AVG pokazuje mi , że adres skąd będzie pobierany należy do niebezpiecznych

reklama