FakeFlashTest 1.1.1

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FakeFlashTest to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie, służące do sprawdzania rzeczywistej pojemności kart pamięci i nośników typu pendrive. Umożliwia ono weryfikację nośnika poprzez zapis bloków danych o rozmiarze odpowiadającym deklarowanej pojemności magazynu danych.

Program stworzony został w celu identyfikacji fałszywych nośników danych, które często zakupić można na różnych aukcjach internetowych. Sprzedawcy, jak również producenci oszukują nieświadomych użytkowników różnorakich kart pamięci czy pendrive'ów deklarując, że nośnik posiada pojemność np. 16GB, a w rzeczywistości zapiszemy na nim dane o rozmiarze maksymalnie 2GB. Sytuacja taka jest efektem odpowiedniego mapowania pamięci, dzięki czemu system operacyjny rozpoznaje taki nośnik jako nośnik o dużej pojemności.

Decydując się na weryfikację pojemności naszych przenośnych magazynów danych bardzo ważne jest, aby skopiować z niego uprzednio wszystkie zapisane pliki. FakeFlashTest podczas swojego działania nadpisze na nośniku wszystkie dane i nie będą one możliwe do odzyskania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!