r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fall Creators Update to kolejne ulepszenia w zakresie prywatności

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft kontynuuje działania związane z ulepszaniem swoich funkcji śledzących aktywność użytkowników w Windowsie 10. O ich zwiększonej transparentności głośno było już przy okazji premiery aktualnej wersji systemu, Creators Update, kiedy to zdecydowano się stworzyć nowy ekran ustawień i czytelniej informować o telemetrii już na etapie instalacji. Teraz, na nieco ponad miesiąc przed premierą jesiennej aktualizacji, nadszedł czas na kolejne zmiany.

Z punktu widzenia prywatnego użytkownika, zdecydowano się wprowadzić dwie główne nowości. Pierwsza z nich to jeszcze łatwiejszy dostęp do treści polityki prywatności na etapie konfiguracji oraz możliwość poznania szczegółów działania ustawień z podziałem na kategorie. Dzięki temu, zamiast globalnego przycisku Dowiedz się więcej widzianego dotychczas na etapie ustawień, po jesiennej aktualizacji nastąpi większe rozdrobnienie i dowiadywać się więcej będziemy mogli o każdej z funkcji z osobna – by przewijać mniej tekstu.

Druga ważna zmiana to implementacja nowych powiadomień o konieczności udzielenia uprawnień aplikacjom. Dotychczas dotyczyły one wyłącznie lokalizacji, zaś w Fall Creators Update zostaną rozszerzone na tyle, że w praktyce przypominać będą te znane choćby z Androida. Poza wspomnianą lokalizacją poinformują one użytkownika o próbie dostępu do mikrofonu, aparatu, kontaktów, kalendarza i nie tylko. Ostatnia i dla większości zapewne już mniej istotna zmiana to nowe ustawienia dla użytkowników Windowsa 10 Enterprise, dzięki którym możliwe będzie szybkie ograniczenie do minimum przesyłanych danych na potrzeby Windows Analytics.

r   e   k   l   a   m   a

Część opisanych nowości ma już w najbliższych tygodniach trafić do Insiderów. Ostatecznie jednak wszystkie zmiany trafią do jesiennej aktualizacji, której premierę przewidziano na 17. października. Fall Creators Update jest już na ostatniej prostej: wcześniej wspominaliśmy o opublikowanej dziś kompilacji, w której skupiono się na rozwiązaniu kolejnej serii błędów, nowe funkcje nie są już dodawane.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.