Falstart Europeany, restart w grudniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Europeana, jeden z największych projektów internetowych finansowanych przez Komisję Europejską okazał się też jedną z największych porażek. Serwis już po kilku godzinach od uruchomienia został unieruchomiony przez miliony spragnionych kultury użytkowników.

Europeana to internetowa biblioteka, która ma zawierać ponad dwa miliony zdigitalizowanych książek, filmów, obrazów, gazet i nagrań dźwiękowych z największych kolekcji europejskich. Projekt był przygotowywany przez dwa lata, a finansowanie zapewniała Komisja Europejska. Niestety zainteresowanie okazało się tak duże, że przerosło możliwości techniczne serwerów. W ciągu tylko jednej godziny witryna rejestrowała ponad 10 milionów wywołań i na skutek tak zmasowanego "ataku" denial-of-service w krótkim czasie została unieruchomiona.

Twórcy serwisu zapowiadają, że druga odsłona projektu pojawi się w Internecie jeszcze w połowie grudnia. Tymczasem zapraszają użytkowników na stronę deweloperską, gdzie można podejrzeć projekt i uzyskać więcej informacji.

© dobreprogramy

Komentarze