Farbar Recovery Scan Tool Farbar Recovery Scan Tool 23.02.2021

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Farbar Recovery Scan Tool (w skrócie FRST) to zaawansowane narzędzie przeznaczone do diagnozowania i usuwania infekcji z komputerów, na których nie jest możliwe uruchomienie systemu operacyjnego. Przystosowane ono zostało do uruchamiania z poziomu środowiska Windows Recovery Environment (WinRE), umożliwiającego m.in. diagnozę i naprawę systemów Windows z rodziny XP/Vista/7/8/10.

Oprogramowanie stworzone zostało do walki z szkodliwym oprogramowaniem na uszkodzonych, bądź niemożliwych do uruchomienia systemach Windows. Umożliwia ono przeskanowanie komputera i stworzenie loga, zawierającego informacje o typowych dla malware punktach ładowania. Analizuje ono wszystkie komponenty startowe systemu w poszukiwaniu infekcji, dając tym samym możliwość niwelowania trudnych do usunięcia z użyciem standardowych aplikacji zabezpieczających szkodników, np. blokujących start środowiska Windows.

Farbar Recovery Scan Tool podczas swojego działania pozwala na tworzenie specjalnych logów, mogących zawierać informacje o takich komponentach jak rejestr systemowy, usługi i procesy, sterowniki urządzeń oraz biblioteki DLL. Z jego poziomu wyszukamy także dowolne zdefiniowane przez użytkownika pliki. Do usuwania wykrytych problemów służy opcja 'Fix', która bazuje na stworzonych wcześniej przy użyciu narzędzia logach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy,prosty w obsłudze.niewielki,skutecznie wyszukuje złośliwe oprogramowanie i podejrzane aplikacje,głęboko analizuje i diagnozuje komputer.
Właściwie brak,poza koniecznością wklejania logów lub linków w dziale bezpieczeństwo na forum
ocena użytkownika
23.08.2015 18:26

Gdy system operacyjny działa wadliwie(muli),gdy zbyt wolno uruchamia się można podejrzewać,że jest zainfekowany. Czyszczenie AdwCleanerem czy JRT może tylko stwarzać pozory naprawy.Warto dla sprawdzenia wówczas zastosować FAST Darmowy skaner.FAST posiada dwa moduły przeszukujące jeden przeszukuje pliki drugi rejestr.Wygenerowany raport tekstowy umożliwia zapoznanie się z informacjami istotnymi dla właściwego funkcjonowania systemu.mniej doświadczeni użytkownicy powinni wklejać logi -www.wklej.eu w celu przeanalizowania przez speców i podjęcia decyzji o skasowaniu zainfekowanych plików. Userzy doświadczeni decyzje o skasowaniu podejmują sami.