Fedora and Red Hat Open Day na Dzień Dziecka

Strona główna Aktualności

O autorze

1 czerwca w Krakowie odbędzie się trzecia już edycja konferencji Fedora and Red Hat Open Day.

Impreza powinna zaciekawić nie tylko miłośników Fedory ale także wszystkich interesujących się Linuksem i ogólnie Wolnym Oprogramowaniem. Podczas spotkania będzie się można zapoznać między innymi z najnowszą wersją Fedory 9, która zadebiutowała kilka dni temu. Gwoździem programu ma być prelekcja dotycząca projektu One Laptop Per Child, która zostanie poprowadzona przez ambasadora Fedory z Niemiec, Joerga Simona.

Oprócz tego planowane są także sesje na temat Red Hat Enterprise Linux 5, czwartej wersji środowiska KDE, projektów Open Source w NAC, wirtualizacji (Xen), zarządzania oprogramowaniem (RPM i yum) czy bezpieczeństwa (SELinux). Dla wszystkich zainteresowanych dyskusją i wymianą doświadczeń, cenna będzie także możliwość spotkania się z organizatorami i innymi uczestnikami podczas imprezy pokonferencyjnej na Rynku Głównym w Krakowie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Wszelkie informacje (agenda, formularz rejestracyjny, plan dojazdu itp.) można znaleźć na stronie konferencji.

Tak jak w ubiegłym roku, vortal dobreprogramy jest patronem medialnym Fedora and Red Hat Open Day.

© dobreprogramy