FileFriend 1.5.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FileFriend to nieduża aplikacja do dzielenia plików na mniejsze fragmenty (i na odwrót), szyfrowania ich oraz zapisywania innych plików wewnątrz zdjęć w formacie JPG.

Interfejs jest prosty i podzielony został na zakładki odpowiedzialne za każdą z wymienionych wyżej funkcji. Dzieląc jeden duży plik na kilka mniejszych, zadaniem użytkownika będzie wskazanie pliku źródłowego oraz wybranie sposobu podziału: na konkretną liczbę części lub dowolną ich liczbę, ale z ograniczeniem rozmiaru każdej z nich.

Wygodnie zrealizowano opcję odwrotną, czyli składania kilku części w jeden plik. Tutaj podczas wyboru źródłowych elementów, wystarczy wskazać tylko jeden z nich w eksploratorze, a aplikacja sama rozpozna pozostałe, dodając je na listę oczekujących części.

Zapisywanie wewnątrz pliku JPG pozwala ukryć dowolne pliki „wewnątrz” zdjęć, aby ukryć je przed dostępem niepowołanych osób, które nie spodziewają się tego rodzaju zabezpieczenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
trotefazy   8 #3 21.05.2018 23:34

@casjopi (niezalogowany): Dzięki. Zdziwiło mnie "zapisywania innych plików wewnątrz zdjęć "

  #2 21.05.2018 08:55

@trotefazy: Np. dzieli pliki na mniejsze. Czy potrzebne? Może czasem? Masz dysk czy pendrive sformatowany FAT32, nie zapiszesz na nim pliku 10 GB, no to dzielisz na 3 mniejsze. Chcesz zrobić kopię większego pliku gdzieś w chmurze, podobnie, zwykle są jakieś ograniczenia co do wielkości plików. Pasuje Ci wysłać jakiś plik pocztą email, załącznik tylko 25 MB, no to dzielisz 100 MB na 4 części i wysyłasz 4 maile...

trotefazy   8 #1 21.05.2018 03:51

Nie bardzo rozumiem, co robi ta aplikacja i w jakim celu?