FileZilla Server FileZilla Server 0.9.60.2

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery WWW i FTP (dla specjalistów IT)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

FileZilla Server to darmowy serwer FTP, który rozpowszechniany jest na zasadach open source. Obsługuje on protokoły komunikacyjne FTP oraz FTPS (SSL/TLS), pozwalając na bezpieczny transfer danych pomiędzy komputerami w trybie online.

Oprogramowanie umożliwia uruchomienie na komputerze prostego serwera FTP, za pośrednictwem którego inni użytkownicy będą mogli pobrać w trybie online udostępnione dane, jak również wysłać do nas własne pliki. FileZilla Server wyposażony został w funkcje, z pomocą których możemy monitorować nawiązane z serwerem połączenia, transferowane dane, a także zarządzać użytkownikami, grupami użytkowników oraz udostępnianymi dla nich folderami. Narzędzie dysponuje opcjami limitowania szybkości transferu, nadawania różnych praw dostępu do danych (odczyt, zapis, usuwanie, kopiowanie itp.) i filtrowania adresów IP, które mogą nawiązać połączenie z naszym serwerem FTP.

FileZilla Server oferuje możliwości, które zadowolić powinny nawet bardziej wymagających odbiorców. Oferuje on funkcje, pozwalające w wygodny sposób definiować zasady korzystania z serwera dla pojedynczych użytkowników, jak również całych ich grup. Ponadto wyposażony został w mechanizm kompresji danych "w locie", który może przyczynić się do poprawy szybkości transferu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze i konfiguracji, Niewiele zajmuje, Podstawowa konfiguracja zajmuje kilka minut. Dość dobra dokumentacja techniczna
Nawet po złym skonfigurowaniu twierdzi, że wszystko jest w porządku, Coś nie bardzo lubi się z serwisem noip.com
ocena użytkownika
29.06.2015 22:06 • Recenzja do wersji 0.9.52.1

Jakoś długo nie potrzebowałem Serwera FTP, niestety czasy i wymagania się zmieniają, a więc czas najwyższy było się czymś takim zainteresować. Po pobieżnym przejrzeniu dostępnych możliwości mój wybór padł na własnie ten serwer i nie żałuje tej decyzji. Sam instalator zajmuje kila megabajtów, a sam proces ogranicza się do kilkakrotnego kliknięcia dalej. na szczęście instalator nie próbuje uszczęśliwić nas na siłę jakimiś "genialnymi dodatkami".

Po zainstalowaniu wystarczy ustawić dosłownie kilka opcji aby serwer zaczął działać. Jeżeli posiadamy stały adres IP to na koniec wystarczy odpowiednio skonfigurować nasz router i program jest gotowy do działania. Za pierwszym razem konfigurowałem ten serwer chyba za piętnaście minut bo uparcie ustawiałem parametry dostępu nieprawidłowo. Po tym, jak zrozumiałem gdzie jest błąd kolejna konfiguracja zajmuje dosłownie 2 minuty. Kilka tygodni temu proces pobrania zainstalowania i skonfigurowania zajął mi dosłownie 8 minut.

Dostęp do FileZilla Server z zewnątrz odbywa się za pomocą dowolnej przeglądarki lub odpowiednich klientów FTP. Ja idąc po linii najmniejszego oporu wybrałem klienta FileZilla - http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,Program,Windows,13334.html, który znakomicie współpracuje z tym serwerem. A w razie kłopotów z hasłem polecam jeszcze jeden program tego producenta - http://www.dobreprogramy.pl/Filezilla-Password-Decryptor,Program,Windows,59444.html

Acha serwer ten jest dostępny na Linuxa, jak i OSX. tak więc dla każdego coś dobrego.