reklama

Firefox 2.0.0.5 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się poprawiona wersja przeglądarki internetowej opartej na silniku Gecko cenionym przez wielu użytkowników na całym świecie za dużą szybkość i dobrą obsługę standardów internetowych rekomendowanych przez W3C.

Firefox to przede wszystkim prostota obsługi, blokowanie wyskakujących okien, przeglądanie w kartach czy zintegrowany menadżer pobierania plików. Wielką zaletą przeglądarki jest możliwość dopasowania funkcjonalności do własnych potrzeb. Wszystko to jest możliwe dzięki pracy wielu użytkowników tworzących rozszerzenia (pluginy) zwiększające możliwości aplikacji o np. wykonywanie popularnych komend (wstecz, odśwież itp.) za pomocą gestów myszy, integrację z akceleratorami pobierania plików, przyspieszanie otwierania stron WWW, powiadamianie o nowych wiadomościach pocztowych, sprawdzanie pisowni i dużo więcej.

W najnowszej wersji załatano osiem dziur w tym poważny błąd, o którym informowaliśmy kilka dni temu. Przypominamy, że dotyczył on obsługi odnośników typu "firefoxurl://", domyślnie po instalacji przeglądarek w Windows powiązanych z Firefoksem. Parametry tych odnośników były przekazywane bezpośrednio do Firefoksa, który wykonywał je bez jakiejkolwiek weryfikacji, co pozwalało na praktycznie nieograniczone sterowanie działaniem przeglądarki, otwieranie stron, zmianę ustawień, instalowanie dodatków, a nawet modyfikację profilu użytkownika. Pełna lista wprowadzonych zmian dostępna jest na stronie projektu.

Najnowszą wersję przeglądarki Firefox 2.0.0.5 można pobrać w vortalu, w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić