reklama

Firefox 3 zbliża się wielkimi krokami...

Strona główna Aktualności

O autorze

Mike Schroepfer, wiceprezes zarządu Mozilla Foundation zapowiedział wydanie w przeciągu najbliższych tygodni czwartej i tym samym ostatniej wersji Beta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3.

Developerzy Mozilli począwszy już od czasu rozpoczęcia prac na trójką przywiązywali wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę głosy ekspertów oraz dogłębnie dyskutując nad każdą tego typu kwestią mogącą potencjalnie zagrażać bezpieczeństwu i prywatności użytkownika. Efektem tych prac jest poprawienie w kolejnej becie odporności na ataki typu Cross-site-scriting (XSS) i XML HTTP (cross-site). Poszerzone zostały także funkcjonalności związane z blokadą szkodliwych witryn. Dodana bowiem została blokada uniemożliwiająca korzystanie z witryn ujętych w zestawieniu serwisu StopBadware. Jednak główną i najważniejszą zmianą w trójce jest zupełne przepisanie od nowa części kodu przeglądarki odpowiadającej za zarządzanie pamięcią.

Użytkownicy, którzy chcieliby się zapoznać z wersją trzecią i nowościami, jakie niesie mogą już teraz pobrać wydaną nieco ponad dwa tygodnie temu trzecią betę przeglądarki.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama