Mozilla Firefox z błędem uniemożliwiającym niektórym pobieranie plików

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

07.10.2019 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firefox 69.0.2, jak również Firefox 70 beta trafiły do użytkowników z pewnym bardzo irytującym błędem, donosi społeczność Bugzilli. W określonej sytuacji nie chcą pobierać plików.

Jak ustalono, błąd występuje jedynie na Windowsie 10, jednak zarówno w wersji 64-, jak i 32-bitowej tego systemu. Do tego musi być włączona kontrola rodzicielska. Nie dotyczy zatem większości użytkowników, ale z całą pewnością znajdą się tacy, którzy niedogodność odczują.

Problem polega na tym, że każda próba pobrania pliku z sieci kończy się fiaskiem. Proces rusza, po czym ulega awarii, a na dysku widnieje tylko pusty plik o rozmiarze 0 KB.

Rozwiązania są dwa. Można albo wyłączyć kontrolę rodzicielską w Windowsie 10, albo powrócić do starszej wersji Firefoxa, a więc 69.0.1. Jednocześnie bug w ogóle nie pojawia się na Windowsie 8.1 i 7. Problemów nie robią także kompilacje przeglądarki dla macOS i Linuksa.

Stosowna łatka pojawi się najpewniej wraz z kolejnym wydaniem produkcyjnym. Skąd to wiadomo? Bo błąd wyeliminowano już z testowej gałęzi Nightly.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)