r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 5 beta 6 ostatnią wersją rozwojową przed RC?

Strona główna Aktualności

Mozilla wprowadziła kolejną, szóstą już, betę Firefoksa 5. Jeżeli nie zostaną wykryte poważniejsze błędy, może ona stać się wersją RC przed planowanym stabilnym wydaniem programu.

Premiera finalnej wersji Firefoksa 5 zbliża się wielkimi krokami. Planowana jest ona na 21 czerwca, a zatem następny tydzień. Jak czytamy na liście dyskusyjnej Mozilli, fundacja przygotowuje się do wydania pierwszej wersji RC przeglądarki. Całkiem możliwe, że stanie się nią właśnie beta 6 - jeśli nie zostaną w niej wykryte poważniejsze błędy. Czasu nie zostało wiele, jeżeli Mozilla chce zdążyć z planowanym wydaniem stabilnej wersji Firefoksa 5. Przypomnijmy, że prace nad poprzednim wydaniem przeglądarki trwały niemal rok i przyczyniły się do krytyki fundacji za opieszałość.

Mozilla ostatnio skupiła się na zmniejszeniu zapotrzebowania na pamięć operacyjną w Firefoksie 5. Rozpoczęto nawet specjalny projekt o nazwie MemShrink, w ramach którego programiści mają zajmować się wzmiankowanym problemem. Usunięto także błąd powodujący zbyt wolne połączenia ze stronami internetowymi. Dzięki temu Firefox 5 powinien działać znacznie szybciej od swojego poprzednika. Beta 5 przeglądarki wydana została niecały tydzień temu.

r   e   k   l   a   m   a


Aktualizacja, 15.06.2011, 16:10

Wygląda na to, że beta 6 nie jest jednak ostatnim wydaniem przed wersją RC Firefoksa 5. Mozilla opublikowała właśnie kolejną, siódmą już betę swojej przeglądarki. Można ją ściągnąć z naszego portalu.

Firefox 5 beta 7 dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.