Microsoft Edge RC dostępny. To ostatnia Beta przed stabilnym wydaniem w 2020 r.

Microsoft Edge RC dostępny. To ostatnia Beta przed stabilnym wydaniem w 2020 r.

Edge RC jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Edge RC jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
05.11.2019 10:43

Microsoft Edge na Chromium jest już dostępny jako wydanie RC. To tak zwany "Release Candidate", czyli ostatnia testowa Beta przed pojawieniem się stabilnego wydania w styczniu 2020 roku.

Za nami pierwszy dzień konferencji Microsoft Ignite 2019. Wśród wielu nowości, Microsoft zapowiedział także, że nowy Edge pojawi się na rynku 15 stycznia 2020 roku. Wcześniej spekulowano, że ostateczna wersja przeglądarki mogłaby pojawić się na rynku już teraz. Sam jednak miałem wątpliwości, czy wszystko jest już dopracowane i jak widać intuicja mnie nie zawiodła.

Edge 79 Beta to Release Candidate.
Edge 79 Beta to Release Candidate.

Do stycznia przeglądarka zostanie jeszcze dopracowana, a bazą jest najnowsze wydanie Beta, czyli Edge w wersji 79.0.309.11. To najnowsza i zarazem ostatnia Beta, którą wydano przed premierą stabilnego wydania. Oznacza to, że do 15 stycznia kolejne nowości będą trafiać wyłącznie do wersji Dev oraz Canary.

Co istotne, opisywana Beta została już zaktualizowana na serwerach Microsoftu i można ją testować. Producent sam zaleca jednak testowanie Edge'a głównie na bazie wydania Dev, które ma stanowić idealny balans pomiędzy liczbą nowości a stabilnym działaniem.

Testując Edge'a należy rzecz jasna pamiętać, że wszystkie opisywane wydania (Canary, Dev oraz Beta) to testowe programy, które mogą powodować błędy i nie są jeszcze w pełni dopracowane.

Przeglądarkę Edge (także w opisywanej wersji Beta) można pobrać naszego katalogu oprogramowania. Niektóre wydania dostępne są z rozwijanego menu Wszystkie wersje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)