Firefox 3.5 Beta 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jak zapowiadaliśmy, od dzisiaj dostępna jest czwarta beta nowej wersji przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 3.1 (3.5) o kodowej nazwie Shiretoko. Kolejnym etapem ma być RC1, a wersja stabilna powinna ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie roku.

Nowy Firefox bazuje na silniku Gecko w wersji 1.9.1, który zawiera usprawnienia w zakresie renderowania przekładające się na szybsze analizowanie i renderowanie treści. Dostępna jest obsługa mechanizmów geolokalizacji, JSON i wątków roboczych. Usprawniono narzędzia do zarządzania prywatnymi danymi, w tym finalnie działający tryb prywatny, który pozwala, aby wszystkie prywatne dane kasowane były wskutek zamknięcia przeglądarki.

Prócz tego, pojawiła się finalna odsłona silnika TraceMonkey, który był jednym z powodów opóźnienia prac nad przeglądarką. Nowy Firefox oferuje także udoskonaloną obsługę HTML 5, między innymi znaczników video i audio, elementów pobierania czcionek i innych nowych właściwości CSS3, selektorów zapytań JavaScript, danych offline dla aplikacji oraz grafik SVG.

Czwartą betę Firefoksa 3.1 (3.5) pobrać można ze stron twórców, gdzie dostępne są wydania dla Windows, Linuksa i Mac OS X, dostępny jest także szczegółowy opis zmian.

© dobreprogramy