Firefox coraz popularniejszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Z badań przeprowadzonych przez francuską organizację badania rynku Xiti Monitor wynika, że darmowa przeglądarka Mozilla Firefox zdobywa coraz większe uznanie użytkowników.

Największą popularność osiągnięto w Europie, w której ponad jedna piąta internautów korzysta właśnie z tej przeglądarki. W Australii osiągnięto 18% rynku, a w Ameryce Północnej prawie 16%. Najgorzej jest w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, gdzie nie przekroczono 10%. W Europie najlepiej jest w Finlandii - 38,4%, Słowenii - 35.5% i Niemczech - 30,3%. Polska także prezentuje się nie najgorzej, w naszym kraju Firefox używany jest przez 22,6% użytkowników, co plasuje nas na ósmej pozycji.

Firefox jest uznawany za przeglądarkę znacznie bezpieczniejszą od oferowanego przez Microsoft Internet Explorera. Z danych tych wynika, że coraz więcej użytkowników świadomie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Dobrą informacją jest też to, że wśród osób używających Firefoxa, aż 39% zaktualizowało go do najnowszej wersji. Program jest także coraz popularniejszy w firmach i instytucjach państwowych, niedawno wspominaliśmy o francuskiej żandarmerii migrującej na to rozwiązanie.

Najnowszą wersję przeglądarki można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail.

© dobreprogramy
s