r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox ma już 20% udziału w rynku przeglądarek

Strona główna Aktualności

Mozilla ogłosiła, że już co piąty internauta na świecie korzysta z przeglądarki Mozilla Firefox.

Dane pochodzą z serwisu Net Applications, który śledzi użycie przeglądarek na całym świecie. Z wykresu widać, że próg 20% został przekroczony cztery razy. Po wyciągnięciu średniej dla poszczególnych tygodni okazuje się, że w pierwszym tygodniu udział Firefoksa w rynku wyniósł dokładnie 20,00%, w kolejnych dwóch spadł do odpowiednio 19,90% i 19,89% a następnie znów wzrósł osiągając poziom 20,06%. Co prawda średnia dla miesiąca wynosi 19,9%, więc trochę za mało, ale Mozilla już uznała, że to wystarczy i można mówić o osiągnięciu 20%. Tym bardziej, że z pewnością popularność Firefoksa w najbliższym czasie nie będzie maleć.

W Europie Firefox cieszy się uznaniem 30% użytkowników. W Polsce, według Ranking.pl, z przeglądarki tej korzysta obecnie aż 40% użytkowników.

W październiku z przeglądarki Internet Explorer korzystało 71,27% internautów, o 7 punktów procentowych mniej niż w tym samym miesiącu roku 2007.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.