Firefox zablokuje filmy z autoodtwarzaniem. Oto nowy standard wśród przeglądarek

Firefox zablokuje filmy z autoodtwarzaniem. Oto nowy standard wśród przeglądarek

Firefox zablokuje filmy z autoodtwarzaniem. Oto nowy standard wśród przeglądarek
25.07.2018 00:06

Najwidoczniej funkcja automatycznego blokowania filmów z dźwiękiem stanie się standardem w przeglądarkach internetowych. Do Safari, Chrome’a i Edge’a dołącza Firefox.

Google Chrome wprowadził blokowanie w wersji 66, ale nowy sposób działania Web Audio API okazał się problematyczny. Blokowanie były także treści w aktywnych kartach, również te aktualnie wykorzystywane przez użytkownika. Funkcja automatycznego blokowania utrudniała korzystanie z wielu webowych aplikacji i gier. W związku z tym została wycofana i zapowiedziano jej przywrócenie, już w lepszym wydaniu, w październiku bieżącego roku.

Dale Harvey, pracujący przy Firefoksie, poinformował na swoim koncie na Twitterze o nowej funkcji w przeglądarce internetowej. Do wczesnej wersji testowej z kanału Nightly wprowadzona została funkcja blokowania automatycznie odtwarzających się wideo z dźwiękiem.

[twitter=https://twitter.com/daleharvey/status/1020619223863873539]Dostępne są trzy główne opcje. Pierwsza to pozwolenie na autoodtwarzanie, druga to zawsze pytaj, trzecie zawsze blokuje filmy z dźwiękiem. Można również dodać wyjątki, które nie podlegają ustalonym głównym regułom.

Nowa funkcja jest obecnie testowana we wczesnej wersji przeglądarki. Jeśli nie pojawiają się żadne problemy, to powinna w ciągu najbliższych miesięcy trafić do finalnego wydania. Przeglądarkę Mozilla Firefox znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania. W celu pobrania wydania Nightly należy rozwinąć listę przy Wszystkie wersje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)