Firefox 1.0.6 od razu po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Już dziś ukazała się wersja 1.0.6 Firefoksa. Zgodnie z przewidywaniami jednocześnie udostępniono wersję angielską jak i zlokalizowane, w tym polską. W nowym lisku ptrzede wszystkim przywrócono kompatybilność API dla rozszerzeń i aplikacji www, która nie funkcjonowała w wersji 1.0.5, poza tym wprowadzono zmiany mające wpływać na poprawę stabilności, nie wprowadzono istotnych poprawek bezpieczeństwa.

Miłośnicy Firefoksa czekają już jednak z niecierpliwością na wersję 1.1, rok ponadto zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ jeszcze tego lata mają ukazać się testowe wersji przeglądarki Internet Explorer 7.

Co ciekawe, jak pisze serwis PCLab.pl za CNET przedstawiciele Mozilla Foundation uważają, że premiera IE 7 tylko zwiększy udział w rynku Firefoksa. Przewidywania te związane są z pominięciem przez Microsoft platformy Windows 2000. Mozilla liczy na odbiorców korporacyjnych, wg badania przeprowadzonego przez AssetMetrix około połowa komputerów firmowych działających na platformach Windows działa pod kontrolą Windows 2000.

Najnowszego Firefoksa pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail.

© dobreprogramy
s