Asystent Google po polsku teraz także na inteligentnych ekranach

Asystent Google po polsku teraz także na inteligentnych ekranach

Asystent Google po polsku teraz także na inteligentnych ekranach
Redakcja
28.05.2019 19:19

Dotychczas z Asystenta Google po polsku oficjalnie korzystać można było tylko za pośrednictwem smartfonów. Wreszcie zaczyna się to zmieniać.

Choć Asystent zawitał do Polski w styczniu, czyli ładnych parę miesięcy temu, Google niespecjalnie spieszył się z dodaniem wsparcia dla innych typów urządzeń niż smartfony. Na szczęście firma nie ignoruje ich całkowicie.

Polski Asystent Google zawitał na inteligentne ekrany

Jak donosi serwis Android Police, lista języków obsługiwanych przez inteligentne głośniki z Asystentem została właśnie rozszerzona o brazylijską odmianę portugalskiego oraz polski.

Asystent Google po polsku na Lenovo Smart Display / androidpolice.com
Asystent Google po polsku na Lenovo Smart Display / androidpolice.com

Redaktorom serwisu udało się przełączyć język na Lenovo Smart Display. Język polski powinien być już jednak dostępny także na innych ekranach, takich jak Google Nest Hub, LG WK9 czy JBL Link View.

Teraz czekamy na inteligentne głośniki

Może się wydawać, że skoro Asystent mówi już po polsku, udostępnienie go na inne urządzenia jest kwestią jednego kliknięcia. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo na każdym typie urządzeń Asystent ma inne możliwości komunikuje się z użytkownikiem w inny sposób.

Mnie udało się wymusić język polski na głośniku Google Home (trzeba go sparować z urządzeniem z iOS-em i z Androidem), ale zdaje się on "nie wiedzieć", że działa na urządzeniu bez ekranu. Gdy przykładowo pytam o filmy wyświetlane w kinach, Asystent odpowiada jedynie: "oto filmy wyświetlane w pobliżu Piła", po czym milknie. Na smartfonie w takiej sytuacji wyświetlana jest plansza z filmowymi plakatami.

Inteligentne głośniki są zapewne w Polsce dużo popularniejsze niż inteligentne ekrany, ale dostosowanie do nich Asystenta jest dużo trudniejsze z racji... no właśnie, braku ekranu.

Przed kilkoma miesiącami nieoficjalnie mówiło się, że Asystent po polsku może wylądować na głośnikach przed końcem czerwca. Skoro właśnie coś w tym temacie ruszyło, są na to szanse.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)