Firefox dopasuje się do Windowsa 10: motyw przeglądarki będzie zależny od systemowego

Firefox dopasuje się do Windowsa 10: motyw przeglądarki będzie zależny od systemowego

Firefox dopasuje się do Windowsa 10: motyw przeglądarki będzie zależny od systemowego
Oskar Ziomek
13.07.2018 13:13

Użytkownicy Firefoksa w Windowsie 10 już wkrótce nie będą musieli korzystać z rozszerzeń i ręcznie przełączać motywów, by korzystać z ciemnego interfejsu przeglądarki. Wraz z najnowszym testowym wydaniem Nightly, w Firefoksie pojawiła się opcja automatycznego dostosowywania kolorów do motywu, który wybrany został globalnie w Windowsie, w ustawieniach personalizacji w systemie.

Przeglądarka automatycznie odczytuje ustawienia i zależnie od nich wyświetla ciemny lub jasny interfejs Firefoksa. Warto zwrócić uwagę, że ustawienia odświeżane są na bieżąco, dzięki czemu zmiana koloru w systemie powoduje natychmiastowy efekt również w Firefoksie, bez konieczności ponownego uruchamiania przeglądarki. To otwiera drogę do nowych możliwości personalizacji. Osoby korzystające z Harmonogramu zadań w Windowsie 10 w celu automatycznej zmiany kolorów systemu zależnie od pory dnia, będą teraz mogły zaobserwować efekt również w przeglądarce.

Firefox sam zmieni motyw przeglądarki zależnie od globalnych ustawień kolorów w Windows 10.
Firefox sam zmieni motyw przeglądarki zależnie od globalnych ustawień kolorów w Windows 10.

Warto przypomnieć, że użytkownicy Firefoksa mogą także od niedawna tworzyć własne motywy, dzięki eksperymentalnemu dodatkowi Color. To rozszerzenie, które pojawiło się w ramach programu Test Pilot, a więc możliwe, że docelowo zostanie zintegrowane z samą przeglądarką. Za jego pomocą można w kilku prostych krokach samodzielnie zmienić kolory kluczowych elementów interfejsu Firefoksa i zastosować je w swojej przeglądarce, a także łatwo udostępnić innym osobom.

Automatyczne aktywowanie ciemnego motywu w Firefoksie dostępne jest na tę chwilę wyłącznie w wersji Nightly i tylko wtedy, gdy użytkownik nie korzysta z innego, ręcznie wgranego motywu. Jeśli plan wydawniczy nie ulegnie zmianie, obsługa ciemnego motywu powinna trafić do stabilnego Firefoksa 63, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę października bieżącego roku. Najnowsze edycje Firefoksa (w tym testową Nightly – z menu Wszystkie wersje) można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)