Flash Player 9.0.124.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wydała nową wersję aplikacji Flash Player oznaczoną symbolem 9.0.124.0 dla platform Windows, Linux, Mac i Solaris.

Nowa wersja niweluje siedem luk bezpieczeństwa, w tym jedną wykrytą podczas konkursu Pwn2Own, która przyczyniła się do rozpracowania przez Shane'a Macaulay'ego zabezpieczeń systemu Windows Vista. Zniwelowane w nowej wersji odtwarzacza Flash luki umożliwiały przejęcie kontroli nad komputerem przez niepowołane osoby. Wystarczyło, że ofiara odwiedziła specjalnie spreparowaną stronę internetową, na której umieszczony został sfałszowany plik SWF lub uruchomiła taki plik na swoim komputerze za pomocą aplikacji, która korzysta ze wspomnianego odtwarzacza. Zagrożenie dla użytkownika pojawia się w momencie gdy Flash Player stara się uzyskać dostęp do spreparowanych obiektów ActionScript, gdzie sfałszowany został znacznik DeclareFunction2.

Użytkownikom korzystającym ze starszych wersji Flash Playera zaleca się jak najszybszą aktualizację do najnowszej wersji, która dostępna jest na stronie producenta.

© dobreprogramy