Fman Fman 1.7.1

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fman to dwupanelowy menedżer plików, przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Do korzystania z niego konieczna jest znajomość skrótów klawiszowych z listy. Większość jest identyczna, jak w Total Commanderze.

Fman jest programem bardzo oszczędnym. Nie ma wielu zaawansowanych funkcji, jak obsługa dysków sieciowych czy podgląd miniatur, ale można brakujące funkcje dodać jako rozszerzenia. W podstawowej wersji jednak program pozwala na przeglądanie plików i wykonywanie operacji na nich tylko z użyciem skrótów klawiszowych lub myszki. Do nawigacji używane są strzałki, można też wcisnąć Control+P, by wpisać ścieżkę ręcznie.

Własne skróty można ustawić w pliku Plugins/​User/​Key Bindings.json, podobnie jak kolory i fonty. Szczegóły można poznać dzięki dokumentacji.

Fmana można rozszerzać wtyczkami. Kilka gotowych znajduje się juz na stronie projektu, są tam też instrukcje pisania własnych wtyczek. Pobrane skrypty wtyczek należy umieścić w folderze programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dodatkowa konkurencja dla TC; zawsze ciekawiej dla rynku, tylko po co?!?
brak PL; wymagana rejestracja/zakup za 14 euro (inaczej ciągłe komunikaty); brak opcji; mimo wszytko zbyt minimalistyczny;
ocena użytkownika
17.08.2017 08:15 • Recenzja do wersji 0.5.8

W pewnym sensie kolejny program "wymyślający koło na nowo". Pozycja TotalCommander`a jest tak silna i ugruntowana, że wszelakie próby jej "przejęcia" są w zasadzie skazane na marginalizacje. Inaczej nieco temat ma się w przypadku systemów z rodziny Apple. Tam np. trolCommander albo wcześniej muCommander mogą dać pewną namiastkę, ale z doświadczenia i tak z czasem zatęsknimy za TC. Swoją drogą TC to program który "prawie każdy powinien kupić" a jak jest? wiadomo.

Sam program Fman - instalator jak od Google Chrome, po instalacji dostajemy ascetyczny i minimalistyczny interfejs, ze straszącym "NOT REGISTERED", brak dostępu do opcji, przy kolejnym uruchomieniu jest informacja: wybierz A, B, C aby uruchomić albo kup za 14 euro.

Ogólnie nie.