Folding@home Folding@home 7.6.21

Strona główna Windows Edukacja i nauka Biologia i chemia
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Klient projektu Folding@home, rozproszonej inicjatywy zapoczątkowanej na Uniwersytecie Stanforda, mającej na celu symulowanie i badanie procesu zwijania białek. Program wykorzystuje nieużywaną moc obliczeniową uruchomionego komputera celem przeprowadzania obliczeń w stanie bezczynności. Wyniki obliczeń mogą pomóc w opracowaniu leków na nieuleczalne choroby.

Oprogramowanie pozwala zastosować do obliczeń również kartę graficzną. Poza workerami składa się także z panelu kontrolnego, wspólnego dla wersji Windows, Linux i macOS. Opcjonalnie możliwe jest przeprowadzanie obliczeń w trybie wygaszacza ekranu.

Użycie wolnej mocy obliczeniowej nie oznacza braku zapotrzebowania na energię. Podczas pracy Folding@home, wolna moc przestaje wszak być wolna, a do pracy potrzebuje elektryczności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!