Fontographer Fontographer 5.2.3

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fontographer to przydatne narzędzie do tworzenia nowych i edytowania istniejących czcionek, które będziemy mogli przygotować do pracy na rozmaitych systemach operacyjnych.

Dzięki temu programowi nie tylko zaprojektujemy własną czcionkę, ale także zmodyfikujemy projekty autorstwa innych użytkowników, wprowadzając do nich chociażby nowe znaki. Na tym nie koniec możliwości oferowanych przez Fontographer, gdyż umożliwia on także rozwiązywanie licznych problemów z czcionkami, a nawet pozwala na konwertowanie czcionek ze starego formatu na nowy.

Wśród rodzajów czcionek obsługiwanych przez Fontographer znajdziemy: Type 1, TrueType, OpenType, Type 3 i Multiple Master. Narzędzie pozwala na importowanie czcionek z 32 tysięcy glifów. Taka sama liczba obowiązuje również w sytuacji, kiedy zechcemy wyeksportować czcionkę. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre formaty są dostępne jedynie w wersji na Mac OS X.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!