reklama

Francuska ustawa antypiracka jednak poległa

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nieoczekiwany zwrot w sprawie francuskiej ustawy antypirackiej, której tekst został już wcześniej przyjęty przez Zgromadzenie Narodowe - w ostatecznym głosowaniu po poprawkach Senatu ustawa jednak poległa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w nocnym, nieplanowanym głosowaniu treść ustawy została przyjęta przez Zgromadzenie Narodowe, odpowiednik naszego Sejmu, stosunkiem głosów 12:4. Pozostałych kilkuset posłów było nieobecnych na sali. Bez większych problemów treść ustawy zatwierdził po swoich poprawkach później także Senat i jedyne, co pozostało to ratyfikowanie ostatecznego brzmienia nowego prawa przez obie izby parlamentu.

I tu właśnie pojawił się problem - posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, ponownie zbojkotowane przez ogromną większość posłów odrzuciło ustawę, tym razem w stosunku 21 do 15. To jednak nie koniec życia kontrowersyjnej ustawy. 27 kwietnia rząd planuje ponownie wprowadzić ustawę pod obrady parlamentu. Los HADOPI - nowej instytucji rządowej czuwającej nad legalnym korzystaniem z Internetu (albo, jak mówi opozycja, inwigilującej uczciwych obywateli) nie jest więc jeszcze do końca przesądzony.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama