Franz Franz 5.6.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Franz to nowoczesny multikomunikator. Dzięki niemu jeden program może zastąpić komunikatory: Facebook Messenger, Telegram, Hangouts, Skype, WhatsApp, Steam Chat, Slack Discord, Gitter, ChatWork, WeChat i HipChat. Każda z sieci będzie widoczna w osobnej karcie głównego komunikatora.

Franz wykorzystuje wszystkie obsługiwane komunikatory w wersjach przeglądarkowych i gromadzi je w osobnych kartach, tak jak by można było zebrać je w przeglądarce. Wiążą się z tym pewne niedogodności, jak problemy z wyświetlaniem kilku rozmów przez Hangouts w małym oknie – na szczęście można zmniejszyć rozmiar wyświetlanych stron. W zamian otrzymujemy zunifikowany system powiadomień i dźwięków ze wszystkich komunikatorów, jakie zostaną skonfigurowane.

Franz pozwala przełączać się między komunikatorami skrótem klawiszowym. Niestety nawigacja między konkretnymi rozmowami zależy już od tego, co przygotowali twórcy danego komunikatora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Odkrywanie komunikatorów, o których nie miałam pojęcia
Wiesza się
ocena użytkownika
13.04.2020 16:48 • Recenzja do wersji 5.3.3

Z powodu przechodzenia między GG i Teams zdecydowałam się spróbować tego multikomunikatora jako opcji oszczędzającej miejsce na pasku zadań. Pierwsze podejście było optymistyczne - prosta rejestracja, jedno hasło do wszystkiego, dużo wspieranych komunikatorów, karty w kupie. Tyle że niestety, z przyczyn niezbyt dla mnie jasnych, program zawiesza się u mnie notorycznie. Co właściwie dyskwalifikuje go w jego podstawowej funkcji. Bo skoro nie dostanę monitu na czas, równie dobrze mogę odpalić te komunikatory w przeglądarce.

zastępuje wiele innych komunikatorów
nie do końca radzi sobie z obsługą Skype
ocena użytkownika
23.10.2018 11:20 • Recenzja do wersji 6 Beta 18

Założenia świetne, ale program wymaga jeszcze dopracowania - nie radzi sobie chociażby z obsługą Skype pokazując powiadomienia o nowych wiadomościach, których nie ma.