FreeCAD FreeCAD 0.17

Strona główna Mac Grafika Programy do projektowania CAD
Pobier​z program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FreeCAD to darmowy, otwarty i wieloplatformowy program do projektowania parametrycznego, w którym można tworzyć obiekty dwu- i trójwymiarowe.Program jest kierowany do inżynierów i mechaników, ale doskonale nadaje się także do projektowania przedmiotów użytkowych i detali architektonicznych w rękach bardziej doświadczonych hobbystów.

Program został wyposażony w kilka przestrzeni roboczych, przeznaczonych do pracy z różnymi typami modeli. Po uruchomieniu programu można przystąpić do projektowania części, pracy z siatkami, śledzenia ruchu robotów, a także projektowania łodzi, z możliwością obliczenia wyporności kadłuba. Początkującym pomoże dział „Pierwsze kroki”, gdzie zawarte zostały samouczki i wyjaśnienia elementów programu.

FreeCAD zawiera narzędzia podobne do tych, jakie znajdziemy w Catii, SolidWorks czy SolidEdge. Podobnie jak inne programy do projektowania trójwymiarowego, ma także narzędzia do tworzenia rysunków technicznych i szkicowania kształtów, ale rysowanie nie jest jego głównym przeznaczeniem. Możliwości FreeCAD-a można poszerzać przez skrypty napisane w Pythonie.

Program powstaje na licencji LGPL i jest tworzony wyłącznie przez entuzjastów i wolontariuszy w wolnym czasie, więc nie rozwija się zbyt szybko. FreeCAD bazuje na jądrze OpenCascade i projekcie Coind3D, który jest jedną z implementacji Open Onventora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!