GC'08: H.A.W.X.

Strona główna Aktualności

O autorze

Na Games Convention w Lipsku wparowaliśmy na pokaz Tom Clancy’s H.A.W.X. znając produkcję z tych kilkunastu wypuszczonych do sieci zrzutów ekranu oraz w sumie bardzo niewielu filmowych zwiastunów ujawnionych dotąd. Szczerze powiedziawszy nastawialiśmy się na bezstresową strzelarkę w stylu arcade, co sugerowały chociażby jakieś dziwne „bramki” w których poruszał się w powietrzu samolot. Jakie było nasze zdziwienie oraz naturalnie radość, że w H.A.W.X. można ciąć trochę także jak w rasowy symulator lotu.

Nie ma się co oszukiwać - co z miejsca się liczy, bo rzuca w oczy, to grafika i tutaj nowa podniebna produkcja Ubisoftu wypada wybornie. Samoloty prezentują się wizualnie niezwykle realistycznie, choć większe wrażenie robią jednak majaczące w gdzieś w dole równiny, góry, miasta. Wiecie jak to zazwyczaj w latankach jest – jeśli z daleka miód, to z bliska wszystko zawsze rozmazane i czujka w akcję przez to spada. H.A.W.X. na szczęście korzysta z wysokiej rozdzielczości autentycznych zdjęć satelitarnych, co z miejsca przekłada się na głębszy klimat. Niestety teren generowany jest po części na podstawie odcieni fotek, także miejscami rzecz nie wypada do końca naturalnie. Ale ogólnie jest nieźle.

Do dyspozycji dostaniemy 50 szczegółowo odwzorowanych samolotów z całego świata (w tym rosyjskie, amerykańskie, czy francuskie). Będą to modele tak klasyczne (od połowy zeszłego wieku), jak i najnowsze cuda techniki. Każdy „powietrzny bolid” charakteryzuje się trzema głównymi cechami: szybkością, łatwością manewrowania oraz jakością pancerza. Ponadto poszczególne samoloty mają swoje indywidualne zdolności, zwane przez autorów po prostu „częściami” – tutaj wpadają takie elementy jak flary mylące rakiety przeciwnika, ale również dodatkowe silniki umożliwiające podejście do celu pod bardziej niebezpiecznym kątem. Jest tego naprawdę sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A jak nie to cóż – szykowane są płatne paczki z kolejnymi nowymi podniebnymi śmigaczami.

1
© dobreprogramy