GNU Robbo 0.65-3

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GNU Robbo to otwartoźródłowy projekt oparty na polskim hicie znanym na świecie jako Adventures of Robbo, który ma na celu zaznajomić zupełnie nową generację graczy z niesamowitą produkcją logiczną sprzed lat. Ogromną zaletą tej interesującej propozycji jest dostępność tytułu w wydaniu na najróżniejsze systemy, od Windowsa rzecz jasna, przez Linuksy, po AmigaOS. Powstała nawet edycja na konsolkę PlayStation Portable.

Poza drobnymi zmianami w temacie rozgrywki, GNU Robbo niedaleko odchodzi od pierwowzoru. Za przyzwoleniem jego twórcy odtworzono tutaj wszystkie poziomy dostępne w oryginale, do tego dorzucając paczki kolejnych, co w rezultacie dało przeszło 1100 etapów do przebycia. Cel rozgrywki pozostał taki sam. Bohaterski robocik musi pozbierać wszystkie śrubki, aby otworzyć przejście do kolejnej mapy. Może przesuwać elementy otoczenia, strzelać po znalezieniu bateryjki i musi pilnować się, aby nie zniszczyli go wrogowie lub przykładowo lasery, strzelające przez cały ekran.

Zdecydowaną przewagą przeróbki klasyka w stosunku do Adventures of Robbo są opcje konfiguracji gry. Powstało wiele paczek językowych, w tym polska. Do wyboru udostępniono kilka wersji graficznych używanych w projekcie kafelków, więc można się wizualnie cofnąć do dawnych lat, odmieniając całą szatę graficzną, a przy okazji też dźwięki. To powiew niegdysiejszego stylu robienia gier, przyodziany w nowe szaty.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
bombatom   1 #5 22.06.2017 01:02

Mam problem z poziomem 9 z zestawu robbo2009. Nie mogę znaleźć ostatniej śrubki.
Podejrzałem plik dat do tego pakietu i jest śrubek tyle ile powinno być, ale jedna stoi na drodze "pola energetycznego" i zostaje wchłonięta. Tak się składa, że jest tutaj w screenshot-ach ten level - screen nr 3.
Czy to możliwe, że poziom jest zepsuty?

darek719   42 #4 15.04.2016 12:55

Bardzo fajna gierka choć graficznie zupełnie inna epoka.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.04.2016 11:46
TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  16 #3 21.11.2015 13:43

@Mark7: Popatrz w logicznych :) http://www.dobreprogramy.pl/Logiczne-i-karciane,Programy,Windows,167.html
Na pewno coś znajdziesz.

qbaz   13 #2 20.11.2015 19:39

Mimo wszystko, oryginał z L.K. Avalon na małym ATARI nie ma sobie równych :)
Pozdrawiam

Mark7   7 #1 20.11.2015 19:30

A nie macie może jakiś namiarów na grę logiczną typu Sudoku? Swego czasu kupiłem tanio "Perfekcyjne Sudoku" wyprodukowane przez Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT z Wrocławia. Pod Win XP chodziło dobrze ale teraz pod Win 7/8/10 nie chce się uruchomić, firma już tym się nie zajmuje a w necie nie mogę trafić na coś podobnego.