reklama

Game Stick ufundowany, trafi na rynek w kwietniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Game Stick, konsolka na Androidzie, której producenci chcieli uzbierać na rozwój projektu 100 tysięcy dolarów na Kickstarterze, powinna zgodnie z początkowym planem trafić na rynek w kwietniu — w sumie uzyskano blisko 650 tysięcy. Mieszczące się w obudowie wielkości przeciętnej pamięci USB urządzenie, chowane w dołączanym padzie, pojawi się w czterech kolorach w cenie 79 dolarów. Na pokładzie ma układ Amlogic 8726-MX, 1GB pamięci DDR3 oraz 8GB FLASH, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0 i Androida Jelly Bean. Obsłuży karty MicroSD do 32GB.

W momencie premiery sprzętu, dostępna będzie również osobno specjalna stacja dokująca, stanowiąca ładowarkę dla pada (proces przebiega bezprzewodowo, wystarczy na niej położyć kontroler) i poszerzającą możliwości zestawu po wpięciu konsolki „w sztyfcie” z tyłu (dodatkowe porty USB, HDMI, Ethernet). Dzięki darmowej aplikacji, Game Stick zaoferuje także wsparcie dla smartfonów czy tabletów, które będą mogły być wykorzystane do obsługi systemu, jak też w grach. Pojawi się ponadto obsługa coraz bardziej popularnej technologii Miracast.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić