reklama

Gates: Nie podniesiemy oferty dla Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podczas wystąpienia w Stanford University, szef rady nadzorczej Microsoftu Bill Gates stwierdził, że Microsoft nie zamierza podnosić ceny w ofercie dla Yahoo! ustalonej na 31 dolarów za akcję.

Do tego momentu źródła prasowe są zgodne. Później pojawiają się rozbieżności, które można sprowadzić do dylematu, czy mówiąc "nie" Bill Gates tak naprawdę nie powiedział "tak". Niektóre agencje prasowe wystąpienie zinterpretowały bowiem tak, że Microsoft choć nie podniesie ceny za akcję, to jednak uruchomi dodatkową kampanię wśród akcjonariuszy Yahoo! i będzie starał się przekonać ich czymś więcej niż podstawowa oferta.

Na koniec Gates stwierdził: Stać nas na duże inwestycje w inżynierii i marketingu, które muszą być podjęte - zrobimy to z Yahoo! albo i bez niego. Ta wiadomość spowodowała gwałtowny spadek ceny akcji Yahoo! na giełdzie, powstrzymany na poziomie około 29 dolarów. W ubiegły czwartek cena ta wynosiła 30,25 dolarów. Być może celem Gatesa było więc obniżenie wartości akcji tak, aby oddalić się od oferowanych przez korporację 31 dolarów. W przeciwnym wypadku, po przekroczeniu tej ceny, rzeczywiście oferta powinna zostać podniesiona.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama