Project Treble nie dla Nokii: aktualizacja do Androida 8 nie wystarczy

Project Treble nie dla Nokii: aktualizacja do Androida 8 nie wystarczy

Project Treble nie dla Nokii: aktualizacja do Androida 8 nie wystarczy
Oskar Ziomek
05.12.2017 21:27

Do zakupu aktualnych modeli smartfonów Nokii zachęcać mogą przede wszystkim deklarowane przez producenta, dwuletnie aktualizacje dla systemu. Świetnie wypada też tempo dostarczania aktualizacji bezpieczeństwa. Niestety, obecne modele Nokii nie obsłużą długo wyczekiwanego Treble wymagającego do działania Androida Oreo, ponieważ debiutowały z Nougatem, a aktualizacja okazuje się niewystarczająca.

Project Treble to szereg prac mających na celu zmodyfikowanie Androida na tyle, by producenci urządzeń mieli dużo mniej pracy podczas tworzenia własnych wersji systemu i udostępniania ich użytkownikom. Efektem ma być znaczne zmniejszenie czasu, jaki dziś użytkownicy czekają na najnowszą wersję mobilnego systemu z robotem w logo dla swoich smartfonów.

Nokia 8 wydana została z Androidem 7.0 Nougat, jednak niedawno zaktualizowaliśmy ją do Androida 8.0 Oreo. Niestety Google pozwala na wykorzystanie Project Treble tylko w telefonach, które wydane zostały z Androidem 8.0 Oreo, ale nie w tych, które otrzymały do niego aktualizację.

HMD jest jednak w pełni zobowiązane, by zaimplementować Project Treble we wszystkich nowych produktach z Androidem Oreo w przyszłości, jednocześnie przepraszając za ewentualne rozczarowanie tą sytuacją.

Mając na uwadze obiecane wcześniej przez Nokię aktualizacje do Androida 8 i 9 dla obecnych modeli, nie trzeba więc mieć większych obaw, że aktualizacja smartfonów szybko zostanie porzucona. Mimo wszystko obecna sytuacja jest jednak niekorzystna dla użytkowników, bo oznacza najpewniej, że przez brak obsługi Treble po Androidzie 9 na obecnych modelach Nokii prawdopodobnie nie pojawi się już Android 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)