Windows 10 dla smartfonów już dostępny, ale nie dla wszystkich

Windows 10 dla smartfonów już dostępny, ale nie dla wszystkich

Windows 10 dla smartfonów już dostępny, ale nie dla wszystkich
12.02.2015 20:45, aktualizacja: 18.02.2015 15:22

Na ten dzień czekali wszyscy fani Windows Phone. Microsoft udostępnił testową wersję Windows 10 dla smartfonów. Obecnie dostępna jest dla wybranych modeli, co ciekawe, na liście nie znajdziemy flagowych urządzeń. Wprowadzonych nowości jest naprawdę sporo, oprócz nowych mobilnych okienek dostaliśmy między innymi nowego Office’a.

Microsoft zapowiadał, że w lutym udostępni testową wersję Windows 10 dla smartfonów. Wielu użytkowników mobilnych okienek czekało z niecierpliwością na moment, gdy będą mogli sprawdzić nowy system, który z zapowiedzi firmy z Redmond ma być sporym krokiem do przodu. Dzisiaj w końcu został wydany Windows 10 Technical Preview dla smartfonów.

Obraz

Z możliwości sprawdzenia Windows 10 mogą cieszyć się posiadacze następujących modeli Lumii: 630, 635, 636, 638, 730 oraz 830, a także właściciele HTC 8X i HTC One W8. Co ciekawe, na liście brakuje flagowych modeli. Najczęściej to właśnie użytkownicy najdroższych smartofnów mogą cieszyć się priorytetowym traktowaniem. Cieszy obecność taniej Lumii 630 posiadającej 512 MB RAM, a więc potwierdziły się informacje, że Windows 10 zostanie wydany również na mniej wydajne modele. Warto zaznaczyć, że nie są to wszystkie smartfony, które dostaną testową wersję mobilnych okienek, lista będzie się powiększała o kolejne urządzenia.

Zainstalowanie Windows 10 Technical Preview dla smartfonów jest banalnie proste. W tym celu potrzebna będzie odpowiednia aplikacja – Windows Insider, oczywiście jest ona darmowa. Zaznaczamy, że obecna wersja systemu to jeszcze wczesna beta i nie musi ona działać stabilnie, podobnie jak nowe aplikacje. Jeśli będziecie niezadowoleni z pracy Windows 10, to dostępna jest możliwość powrotu do Windows Phone 8.1.

Windows 10 for Phones

Windows 10 przynosi nowe możliwości personalizacji, na ekranie głównym możemy ustawić tapetę w tle. Rozbudowane zostało centrum akcji, dostępnych jest znacznie więcej skrótów. Dodatkowo powiadomienia stały się interaktywne, z poziomu centrum akcji możemy między innymi wyłączyć budzik, wyświetlić obraz czy odpowiedzieć na wiadomość. Dostępna jest również nowa wersja pakietu Office, dostaliśmy uniwersalne, czyli działające na smartfonach, tabletach i komputerach wersje Worda, Excela i PowerPointa. Odświeżone zostały również inne aplikacje, wśród których znajdziemy aplikację Zdjęcia, teraz oferuje ona większą funkcjonalność.

Windows 10 Technical Preview to jeszcze wczesna wersja, nie zawiera ona wszystkich nowości. Kolejne elementy wprowadzane będą z następnymi aktualizacji. Ostateczna wersja mobilnych okienek może różnić się od tej obecnej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)