r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Geekbench 4.2.0

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

Geekbench to benchmark sprawdzający wydajność wielu podzespołów urządzenia mobilnego, skupiający się na mocy obliczeniowej procesora i szybkości pamięci.

Aplikacja wyposażona została w bardzo prosty interfejs, w którym nie sposób się pogubić. Po uruchomieniu wystarczy włączyć testy i oczekiwać na wynik. Cały proces może zająć kilka minut. Na koniec na ekranie wyświetlony zostanie wynik, jakie uzyskało urządzenie z podziałem na moc obliczeniową pojedynczego rdzenia oraz całego procesora. Wyniki można porównywać z tymi, które osiągnęły inne urządzenia w dodatkowych kartach w górnej części interfejsu.

Dodatkowo program wyświetla podstawowe informacje o podzespołach, jakie funkcjonują w danym urządzeniu. Dostępna jest także historia wykonanych testów wraz z wynikami, co pozwala porównać wydajność urządzenia na przykład w zależności od aktualnej temperatury procesora.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OnePlus i Meizu oszukują w benchmarkach. 3T wcale nie jest najszybszym smartfonem z Androidem?

22
01.02.2017  •  Oskar Ziomek

Dokładnie trzy tygodnie temu informowaliśmy o corocznym zestawieniu najszybszych mobilnych urządzeń prezentowanym przez twórców AnTuTu. Na jego pierwszym miejscu w tabeli smartfonów z Androidem znalazło się miejsce dla flagowca OnePlus 3T. Pojawiły się jednak przesłanki, że jego rezultat w teście jest zafałszowany – niesłusznie zajął pierwszą lokatę. W wyniku badań, jakie przeprowadzili użytkownicy forum XDA Developers we współpracy z producentem benchmarka Geekbench, okazało się, że smartfon sztucznie zwiększa wydajność podzespołów, by w teście uzyskać jak najlepszy wynik. Podobny trik…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.