Geekbench 5.4.0

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Geekbench jest wszechstronnym i prostym w obsłudze narzędziem dostępnym dla wielu systemów operacyjnych (Windows, Linux oraz Mac OS X). Jego zadaniem jest testowanie wydajności procesora i pamięci RAM pod kątem szybkości uruchamiania i działania różnych aplikacji.

Program obsługuje zarówno starsze, jak i nowsze modele procesorów, które wykorzystywane są w domowych komputerach lub serwerach. Wbudowane w nim benchmarki pozwalają na testowanie procesorów jedno- lub wielordzeniowych w aspektach m.in. wielowątkowości i wielordzeniowości. Geekbench sprawdza jak komputer radzi sobie podczas np. szyfrowania, kompresji tekstu i obrazków, testuje szybkość zapisu i odczytu danych do pamięci, obsługę strumieni itp. Co istotne testy przeprowadzane mogą być w wariancie 32- i 64-bitowej architektury.

Geekbench nie oferuje użytkownikowi żadnych opcji konfiguracyjnych. Po uruchamianiu i kliknięciu przycisku 'Run Benchmarks' program rozpoczyna testy wydajności z wykorzystaniem różnych mechanizmów. W rezultacie ich pracy wyświetlany jest raport uwzględniający informacje o posiadanym procesorze i pamięci RAM, ilości uzyskanych punktów, a także diagramy słupkowe przedstawiające wydajność komputera w różnych sytuacjach. Raport może zostać zapisany na dysku lub wysłany na stronę internetową producenta, gdzie użytkownicy mogą porównywać wyniki osiągnięte przez ich komputery.

Uwaga!

  1. Dostępna do pobrania wersja testowa pozwala na wykonywanie testów jedynie w wariancie 32-bitowym.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!