r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GemHEX

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gry, w których trzeba układać różnokolorowe klejnoty przede wszystkim należą do kategorii połącz 3, czyli nurtu eliminowania identycznych elementów położonych obok siebie. Twórcy bezpłatnej gry GemHEX mieli jednak większe ambicje. W rezultacie otrzymaliśmy nie lada łamigłówkę z kombinowaniem, gdzie należy kliknąć, aby uzyskać określony rezultat. Tytuł uczy głównie kojarzenia faktów i ustalania kolejności zdarzeń.

Galeria programu

Ekran podzielony jest zawsze na dwie części. Po lewej mamy pewien zestaw klejnotów. Po prawej schemat, według którego należy je pokładać, aby zakończyć poziom. Gra obsługiwana jest w całości myszą. Klik w któreś ze świecidełek powoduje jego zamianę na kolejny drogocenny kamień (według kolejności pokazywanej na środku ekranu nad przyciskami cofania ruchu oraz restartu), a także wszystkich do niego przylegających.

O ile kliknięty element przeistacza się w następny w kolejce według jasnego planu, tak te poboczne przeskakują już o dwa rodzaje klejnotów. Do tego należy mieć stale na względzie, że pomarańczowy bursztyn nie może się w nic dalej przeobrazić, więc po prostu nam zniknie z planszy. Te na pierwszy rzut oka zawiłe, ale w praktyce bardzo banalne zależności, należy dobrze wykorzystać do uzyskania zamierzonego efektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   40 #1 15.04.2016 12:55

Bardzo fajna gierka. Plus za wykonanie i rozmiar.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.04.2016 11:47
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.