GemHEX

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gry, w których trzeba układać różnokolorowe klejnoty przede wszystkim należą do kategorii połącz 3, czyli nurtu eliminowania identycznych elementów położonych obok siebie. Twórcy bezpłatnej gry GemHEX mieli jednak większe ambicje. W rezultacie otrzymaliśmy nie lada łamigłówkę z kombinowaniem, gdzie należy kliknąć, aby uzyskać określony rezultat. Tytuł uczy głównie kojarzenia faktów i ustalania kolejności zdarzeń.

Ekran podzielony jest zawsze na dwie części. Po lewej mamy pewien zestaw klejnotów. Po prawej schemat, według którego należy je pokładać, aby zakończyć poziom. Gra obsługiwana jest w całości myszą. Klik w któreś ze świecidełek powoduje jego zamianę na kolejny drogocenny kamień (według kolejności pokazywanej na środku ekranu nad przyciskami cofania ruchu oraz restartu), a także wszystkich do niego przylegających.

O ile kliknięty element przeistacza się w następny w kolejce według jasnego planu, tak te poboczne przeskakują już o dwa rodzaje klejnotów. Do tego należy mieć stale na względzie, że pomarańczowy bursztyn nie może się w nic dalej przeobrazić, więc po prostu nam zniknie z planszy. Te na pierwszy rzut oka zawiłe, ale w praktyce bardzo banalne zależności, należy dobrze wykorzystać do uzyskania zamierzonego efektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!