r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Giganci Internetu walczą o bezpieczną pocztę elektroniczną, powołują DMARC

Strona główna Aktualności

Kilkanaście globalnych korporacji działających na rynku internetowym, takich jak Google, Microsoft, Facebook, PayPal i Yahoo!, powołało do życia DMARC - system, który ma umożliwić przesyłanie bezpiecznych, niemożliwych do podrobienia wiadomości e-mail.

Nowe rozwiązanie ma na celu wyeliminowanie zjawiska podszywania się pod nadawców poczty elektronicznej. Proceder ten jest obecnie często wykorzystywany do phishingu, czyli wyłudzania poufnych danych, takich jak hasła dostępu czy numery kart kredytowych. By bronić się przed tego typu praktykami, czołowi gracze branży internetowej powołali organizację DMARC, której nazwa jest skrótem od Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance. DMARC to zbiór zasad, procedur i rozwiązań technicznych mających zagwarantować, że otrzymany przez nas e-mail został wysłany przez podmiot znajdujący się w polu „nadawca”.

W dużym skrócie DMARC jest systemem autoryzacji, który sprawdza, czy wiadomość została wysłana z konta pocztowego, do którego podpięty jest adres e-mail nadawcy. Weryfikacja jest realizowana poprzez analizowanie unikalnego klucza, który serwer nadawcy załącza do wysyłanej wiadomości. Serwer odbiorcy odczytuje klucz i sprawdza jego autentyczność. Ponadto na linii serwer nadawcy - serwer odbiorcy są przesyłane informacje zwrotne, między innymi o próbach doręczenia błędnie podpisanych wiadomości, co ma podnieść skuteczność rozwiązania. By mechanizm zadziałał, zarówno serwer nadawcy jak i serwer odbiorcy musi obsługiwać DMARC. Wiadomość przesyłane „z” lub „do” serwera pozbawionego obsługi DMARC będą obsługiwane na dotychczasowych zasadach.

r   e   k   l   a   m   a

Rozwiązania opracowane w ramach inicjatywy DMARC są dostępne dla wszystkich zainteresowanych - każdy dostawca usług pocztowych może pobrać ze strony projektu specyfikację i rozpocząć wdrażanie. Członkowie DMARC maja zamiar przedstawić swoje rozwiązanie na forum IETF celem standaryzacji. Możliwe więc, że za jakiś czas system autoryzacji nadawcy będzie obowiązywał na wszystkich serwerach pocztowych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.