Gmail zyskuje tryb ciemny, ale tylko dla Androida 10 oraz iOS 13

Strona główna Aktualności
(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)

O autorze

Na początku września Google wystartowało z dystrybucją trybu ciemnego dla aplikacji Gmail. Priorytetowo otrzymał go Android 10, a teraz aktualizacja trafia również na iOS 13.

Zarówno Android 10, jak i iOS 13 pozwalają włączyć tryb ciemny w systemie, ale nie jest to równoznaczne z poczernieniem wszystkich podstawowych apek. Przynajmniej nie w przypadku produktów Google'a, które aktualizowane są pojedynczo. Uporano się już m.in. ze Sklepem Play, przeglądarką Chrome czy Drive'em. Gmail musiał na swą kolej poczekać.

I się doczekał, choć realizacja jest – typowo dla trybów ciemnych Google'a – dość siermiężna. Update odbywa się po stronie serwera, więc trafia do użytkowników w różnym czasie.

Jak podano, powinni go już mieć wszyscy posiadacze Androida 10. Wszyscy trzej, będąc nieco złośliwym. Na iOS 13 procedura aktualizacji dopiero się rozpoczęła. Zostanie ponoć ukończona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Tryb ciemny jest powiązany ze skórą użytkowaną w systemie i powinien aktywować się samodzielnie. Niemniej, odwiedzając menu ustawień, można go także wymusić ręcznie. Oczywiście pod warunkiem, że update został pobrany. Na prywatnym iPhonie 7 nie udało mi się tego sprawdzić.

© dobreprogramy
s