reklama

Gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive jeszcze w tym roku, ale kupić je będzie trudno

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Już w tym roku pojawią się Vive, czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od HTC. Kupić je jednak będzie trudno, praktycznie wszystkie egzemplarze mają trafić do deweloperów, a powszechna dostępność urządzenia spodziewana jest dopiero w 2016 roku.

HTC Vive powstaje we współpracy z Valve. Prototyp zademonstrowano w marcu tego roku. Obraz stereoskopowy generowany jest przez dwwa wyświetlacze o rozdzielczości 1200×1080 pikseli, odświeżane z częstotliwością 90 Hz. W goglach znajduje się też żyroskop, akcelerometr oraz laserowy czujnik pozycji.

Teraz Valve poinformowało, że HTC dotrzyma obietnicy, i wyda gogle na rynek jeszcze w tym roku, jednak dostawy będą bardzo niewielkie, sytuacja zmieni się dopiero na początku 2016 roku. Przy okazji operator sklepu Steam pochwalił się, że przygotowywanych jest już 80 gier zgodnych z Vive. Nic w tym dziwnego, już jakiś czas temu wczesne wersje sprzętu trafiły zarówno do dużych producentów gier jak i niezależnych programistów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić