r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive jeszcze w tym roku, ale kupić je będzie trudno

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Już w tym roku pojawią się Vive, czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od HTC. Kupić je jednak będzie trudno, praktycznie wszystkie egzemplarze mają trafić do deweloperów, a powszechna dostępność urządzenia spodziewana jest dopiero w 2016 roku.

HTC Vive powstaje we współpracy z Valve. Prototyp zademonstrowano w marcu tego roku. Obraz stereoskopowy generowany jest przez dwwa wyświetlacze o rozdzielczości 1200×1080 pikseli, odświeżane z częstotliwością 90 Hz. W goglach znajduje się też żyroskop, akcelerometr oraz laserowy czujnik pozycji.

Teraz Valve poinformowało, że HTC dotrzyma obietnicy, i wyda gogle na rynek jeszcze w tym roku, jednak dostawy będą bardzo niewielkie, sytuacja zmieni się dopiero na początku 2016 roku. Przy okazji operator sklepu Steam pochwalił się, że przygotowywanych jest już 80 gier zgodnych z Vive. Nic w tym dziwnego, już jakiś czas temu wczesne wersje sprzętu trafiły zarówno do dużych producentów gier jak i niezależnych programistów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.