r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Apps coraz lepsze: wydarzenia z Gmaila trafią do kalendarza automatycznie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Google to firma, która oferuje wiele najróżniejszych usług internetowych. Wśród nich znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia osobistego organizera: kontakty, notatki, pocztę internetową, listy zadań, a także bardzo rozbudowany kalendarz. Teraz ten ostatni element zapewnia o wiele lepszą integrację z Gmailem.

Korporacja na swoim blogu informuje o tym, że klienci Google Apps mogą już korzystać z zalet automatycznego zapisywania ważnych wydarzeń. Jeżeli na skrzynkę pocztową otrzymamy informacje o np. planowanym locie samolotem, rezerwacji w restauracji lub spotkaniu, dane o tym trafią automatycznie do naszego kalendarza Google. Znajdą się tam nie tylko najważniejsze informacje o wydarzeniu, ale także szczegóły jak miejsce i informacje dodatkowe. Co więcej, jeżeli kolejny e-mail będzie zawierał informacje o zmianach (np. powiadomienie o opóźnieniu lotu), zapisane terminy również zostaną automatycznie zaktualizowane bez konieczności naszej ingerencji.

Całość ma więc być automatyczna, można wręcz powiedzieć inteligentna, bo przecież właśnie taki cel postawiło sobie Google, prezentując pod koniec ubiegłego roku zupełnie nowy kalendarz. Opcja jest domyślnie włączona zarówno w wersji desktopowej, jak i aplikacjach mobilnych na Androidzie i iOS. Nie skorzystają z niej jedynie klienci używający Google Apps w domenach rządowych, tam funkcja taka nie jest w ogóle dostępna. Wszystkie dodawane do kalendarza terminy są domyślnie widoczne tylko dla właściciela konta. W razie potrzeby użytkownik może je skasować, edytować i zmienić poziom widoczności, a także zupełnie wyłączyć nową funkcję, jeżeli ta mu nie odpowiada i nie jest przydatna.

r   e   k   l   a   m   a

Wiele osób zapewne szybko doceni wprowadzone zmiany – nic tak nie oszczędza czasu, jak automatyzacja pewnych żmudnych czynności, a właśnie do tej kategorii można dodać zapisywanie w kalendarzu terminów. Google musi natomiast się rozwijać i wprowadzać nowe funkcje, dzięki którym usługi firmy będą lepiej konkurować z tymi oferowanymi przez np. Microsoft. Po mobilne wersje Gmaila i Kalendarza Google odsyłamy natomiast to bazy naszego serwisu.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.