Do Androida trafią inteligentne odpowiedzi. Google przeanalizuje wszystkie wiadomości

Do Androida trafią inteligentne odpowiedzi. Google przeanalizuje wszystkie wiadomości

Do Androida trafią inteligentne odpowiedzi. Google przeanalizuje wszystkie wiadomości
14.02.2018 17:00, aktualizacja: 14.02.2018 19:13

Komunikator Google Allo nie zdobył oczekiwanej popularności, nawet mimo posiadania wartych uwagi funkcji. Wśród ciekawszych możliwości znalazły się inteligentne odpowiedzi. Niebawem podobne możliwości mogą trafić do innych komunikatorów na Androidzie, w tym aplikacji do SMS-ów, a nawet do programowej klawiatury Google. Tym razem jednak inteligentne odpowiedzi mogą znaleźć sporo grono użytkowników, którzy poświęcą kolejną część prywatności, by zyskać wygodną funkcję.

Inteligentne odpowiedzi są bardziej zaawansowane od prostych wiadomości, oferowanych przez niektóre aplikacje i najczęściej ograniczających się do wcześniej przygotowanej listy krótkich tekstów. Pod uwagę brany jest kontekst wiadomości, a także dane z innych usług Google. Przykładowo, na pytanie czy jesteśmy aktualnie w sklepie, będziemy mogli szybko odpisać – tak, jeśli faktycznie będziemy się w nim znajdować. Z kolei na pytanie Kiedy będziesz w domu?, dane pochodzące z GPS pozwolą odpowiedzieć, że prawdopodobnie za 15 minut.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Google chce wprowadzić inteligentne odpowiedzi do innych aplikacji, także tych stworzonych przez firmy trzecie. Serwis Android Police otrzymał dostęp do testów aplikacji Reply, która umożliwia korzystanie z szybkich odpowiedzi w powiadomieniach. Wśród obsługiwanych aplikacji są Hangouts, Allo, WhatsApp, Facebook Messenger, Wiadomości (aplikacja Google do SMS-ów), Skype czy Slack.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Aplikacja umożliwia również ustawienie automatycznych odpowiedzi. Podczas jazdy samochodem poinformuje inne osoby, że kierowca obecnie nie może odpisać. Dodatkowo, po wykryciu ważnej wiadomości, aplikacja może zignorować tryb cichy i spróbować zwrócić uwagę użytkownika. Z kolei po wykryciu w kalendarzu informacji o wakacjach, Reply automatycznie przygotuje odpowiedzieć, że użytkownik teraz nie pracuje i odpowie, gdy wróci do pracy.

Google pracuje także nad integracją Reply z klawiaturą Gboard. Możliwe więc, że szybkie odpowiedzi dostępne będą nie tylko z panelu powiadomień, ale również w samych aplikacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)